POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jesienne nasadzenia. Powiat zaprasza do wsparcia akcji

Drzewka zostaną posadzone wzdłuż ścieżki rowerowej relacji Środa Śląska - Ciechów fot.: rfp - powiat średzki

Ponad 200 drzewek posadzonych zostanie wzdłuż ścieżki rowerowej Środa Śląska - Ciechów. Nowe nasadzenia to efekt współpracy naszego Powiatu i spółki Armacell Polska.

Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku dzięki wsparciu firmy Green Energy z Komornik przy ścieżce rowerowej posadzono lilaki na pniu oraz wiśnie piłkowane „Royal Burgundy”, łącznie 183 drzewka.

Teraz w akcję nasadzeń włączyła się firma Armacell Polska Sp. z o.o.. Zgodnie z podpisaną w październiku umową spółka przekaże darowiznę w kwocie 12,1 tys. zł co stanowi 50% wartości całego zadania. – Nasza firma jest otwarta na działalność społeczną i chętnie angażuje się w akcje wspierające lokalną społeczność. Realizując różnego rodzaju programy ekologiczne chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego, wpływać na poprawę jego stanu, a także wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w lokalnych przedsięwzięciach ponieważ dzięki temu możemy budować biznes odpowiedzialny społecznie – mówi Mariusz Barankiewicz General Manager Europe East, UK & Ireland w Armacellu.

Dzięki wsparciu spółki udało się zakupić 203 drzewka. W zamówieniu dominuje śliwa wiśniowa „Pissardii” oraz migdałek trójklapowy, ale są też lipy drobnolistne i czereśnie. Nie zapomniano również o palikach oraz siatce ochronnej. Akcja nasadzeń odbędzie się w najbliższą sobotę 27 listopada. – Tak jak poprzednim razem poprosiliśmy o wsparcie druhów z OSP oraz sołectwa Środa Ślaska i Ciechów. Zapraszamy również wszystkich chętnych mieszkańców. Każda para rąk bardzo się przyda, bo chcemy obsadzić cały, pozostały odcinek ścieżki – mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Zapraszamy mieszkańców powiatu do wsparcia akcji. Miejsce zbiórki: ostatnie drzewka z wiosennego nasadzenia. Start godz.10.00. Na uczestników akcji będzie czekał poczęstunek przygotowany przez rady sołeckie Ciechowa i Chwalimierza. 

rfp - Powiat Średzki

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Jesienne nasadzenia. Powiat zaprasza do wsparcia akcji

  2021-11-24 17:09:04

  gość: ~Mieszkaniec

  Podziękowania od mieszkańców dla władz powiatu za przejścia dla pieszych- artykuł sponsorowany
  Szanowna redakcjo...co to za gremium dziękowało na łamach gazety i kto sponsorował ten artykuł. Brak możliwości umieszczenia komentarzy pod artykułem. A może te władze odpowiedzą!

 • 2021-11-25 18:36:07

  gość: ~Marta

  @~Mieszkaniec
  Człowieku zmień już płytę bo to nudne się robi idź do Starostwa zapytaj A nie wylewasz tutaj zależe mamejo w sobotę masz okazję zapytać możesz zawsze drzewko zasadzić tyle dobrego zrobisz ciotko

 • 2021-11-26 07:28:21

  gość: ~Tytus

  Będą sądzić na pewno co chcą zaistnieć w gazecie...i zbijać PiAR

 • 2021-11-26 20:39:44

  gość: ~mieszkaniec

  @~Tytus
  A może ci którym zależ na tm żeby ścieżka wglądała piękniej i przyjemniej się nią spacerowało. Możesz się przyłączć.

 • 2021-11-30 21:33:12

  gość: ~Marta

  ostatnio dodany post

  @~Tytus
  i mieszkaniec to te same cioty bez szkoły

REKLAMA