POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe ławki stanęły w parku Georinga w Wilkszynie. W planie dalsze doposażanie kompleksu

Nowe ławki w parku Georinga w Wilkszynie fot.: Aktywni Razem / FB

20 listopada w ramach współpracy Nadleśnictwa Miękinia z Gminą Miękinia – Aktywni Razem zamontowali ławeczki w kompleksie leśnym tzw. ,,parku Georinga” na terenie Lasu Mokrzańskiego. 

- Inicjatywa dedykowana jest mieszkańcom gminy ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Wilkszyna i Brzeziny. W ramach współpracy na wiosnę odbyło się w tym miejscu sprzątanie z mieszkańcami, a obecnie zostały zamontowane ławeczki. W planach są jeszcze przewidziane inne działania dotyczące zagospodarowania rekreacyjnego i turystycznego tego terenu. Planowane jest doposażenie kompleksu w zakresie infrastruktury edukacyjnej w formie tablic edukacyjnych, konserwacja tras spacerowych, zawieszenie budek lęgowych, usuwanie tzw. drzew niebezpiecznych. Wszystkie podejmowane działania mają na celu zapewnienie mieszkańcom korzyści socjologicznych i estetycznych, przy zachowaniu naturalności i trwałości lasu. - czytamy na profilu stowarzyszenia.

echo / Aktywni Razem

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Nowe ławki stanęły w parku Georinga w Wilkszynie. W planie dalsze doposażanie kompleksu

  2021-11-25 11:47:12

  gość: ~Iza

  Czy powstanie ścieżka i wejście do lasu od strony skrzyżowania ulicy Leśnej i Chrobrego? Bardzo by się przydało, mieszkańcy osiedla już o to prosili przy okazji zbierania pomysłów przez Stowarzyszenie Aktywni Razem. Nie tylko Wilkszyn graniczy z tym lasem :)

 • 2021-11-25 15:51:45

  gość: ~hi

  "Park Goeringa" !! Ludzie, przestańcie z ta nazwą! Pójdzie w końcu gdzieś to w świat, i kłopoty wszyscy będą tu mieli przez to szafowanie dawną nazwą...

 • 2021-11-25 22:42:20

  gość: ~Wilkszyn

  Fajnie byloby wkomponowac tam naturalny plac zabaw - tam gdzie gorka - zjezdzalnia, gdzies pomidzybdrzewami hustawki,zeby mozna bylo aktywniej spedzac czas z dziecmi z tych okolic. Do tej pory biegaja bez celu

 • 2021-11-26 07:24:12

  gość: ~Jaga

  ostatnio dodany post

  @~Wilkszyn
  Zdecydowanie nie, już na ten temat sporo dyskutowano. Park ma być miejscem historyczno-edukacyjno- spacerowym, ławki, tablice informacyjne i budki lęgowe, to wszystko. To ma być miejsce ciszy i spokoju, w których mała zwierzyna leśna i ptaki będą mogły w spokoju przebywać.

REKLAMA