POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe wyświetlacze na powiatowych drogach

Nowe wyświetlacze na powiatowych drogach fot.: rfp - powiat średzki

Od 24 listopada szybkość poruszających się po powiatowych drogach samochodów będzie mierzyć pięć nowych wyświetlaczy prędkości.

 
Wykonawcę zadania wyłoniono w postępowaniu przetargowym i zostało nim Wielobranżowe  Przedsiębiorstwo “3D” z Bydgoszczy. Zgodnie z podpisaną w październiku umową nowe urządzenia pojawiły się przy pięciu powiatowych drogach w: Szczepanowie, Lenartowicach, Piersnie, Ujeździe Górnym i Michałowie. Montaż zajął firmie jeden dzień.  
 
– W ubiegłym roku przy drogach Powiatu zamontowaliśmy dziewięć radarowych wyświetlaczy. Urządzenia te sprawiły, że kierowcy zaczęli zwracać uwagę na prędkość z jaką podróżują i rzeczywiście zwalniają jadąc przez daną miejscowość. Dlatego montaż tych urządzeń wpisaliśmy do powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa - mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny m.in. za drogi.
 
Nowe wyświetlacze kosztowały 65 tys. zł i ich zakup w całości został sfinansowany z budżetu Powiatu.
 
Warto też przypomnieć, że montaż czterech wyświetlaczy zaplanowano w ramach budowy nowych przejść dla pieszych. Zadanie to jest realizowane dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Dróg. Dwa przejścia, w Ujeździe Górnym i na ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej, już oficjalnie odebrano.

rfp - Powiat Średzki

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Nowe wyświetlacze na powiatowych drogach

  2021-11-27 22:19:24

  gość: ~Pigwa

  Żenada na dziurawej drodze budować przejścia chyba powinien być remont drogi a później przejście oj mamy kupę kasy w tym kraju

 • 2021-11-28 12:19:35

  gość: ~Daniel

  @~Pigwa
  O jest maruda

 • 2021-11-29 08:13:12

  gość: ~Bbbb

  ostatnio dodany post

  Daniel poco wyswietlacz. Predkosci jak wjeb. Iesz sie do dzury w drodze o urwiesz kolo pomysl

REKLAMA