POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

"Bezpieczna droga do szkoły" w Szczepanowie fot.: KPP Środa Śląska

Chociaż rozpoczęcie roku szkolnego za nami i dzieci poznały już drogę do szkoły, czy przedszkola, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci odwiedzili dzieci w wieku 4 i 5 lat z Publiczne Przedszkole w Szczepanowie. Podczas spotkania była mowa o prawidłowym przechodzeniu przez drogę, noszeniu elementów odblaskowych i bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Była to również doskonała okazja, aby zapewnić najmłodszych, że policjanta nie należy się bać, chociaż czasami dorośli nim straszą.

Spotkania z dziećmi mają na celu zwiększenie ich świadomości w zakresie zagrożeń, na jakie mogą się natknąć w czasie swojej drogi do i ze szkoły, czy przedszkola, przy jednoczesnym wskazaniu właściwych zachowań.

Funkcjonariusze rozmawiając z przedszkolakami za każdym razem przypominają im o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez drogę, o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które w aspekcie zbliżającego okresu jesienno-zimowego powinny być nieodzownym elementem ich ubioru wierzchniego.

Policjanci przypominają też o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobą obcą.

KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

  • Spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

    2021-12-05 13:20:45

    gość: ~Wirus

    ostatnio dodany post

    mamy covid wiele zachorowań to po co teraz takie spotkania, był wrzesień październik gdy zachorowań nie było dużo to teraz sobie wymyślili dzieci spędzać do kupy bo trzeba pusta rubrykę w jednym ze słupków wypełnić

REKLAMA