POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podpalenie śmieci, pożar piwnicy, kolizja na zjeździe z A4 w Kostomłotach [ raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

W okresie od 29 listopada do 5 grudnia w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 13 zdarzeń; 5 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń, 1 alarmu fałszywego oraz 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego.

29.11.2021r. –  w Środzie Śląskiej  w jednym z budynków doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, strąceniu palącej się sadzy z wnętrza przewodu kominowego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie pomieszczenia przylegające do komina urządzeniami pomiarowymi – brak zagrożenia. W działaniach udział brały jednostki ze Środy Śląskiej oraz OSP Brodno i OSP Bukówek.

W dniu 01.12.2021 w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym. Pożar został częściowo ugaszony przez mieszkańców. Działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody na tlące się pozostałości materiału palnego zgromadzonego w kotłowni. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony, następnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla – brak zagrożenia. W działaniach brały udział zastępy z Wrocławia -  JRG 7, JRG Środa Śląska oraz OSP Lutynia.

02.12.2021r. - Kostomłoty - kolizja dwóch pojazdów na zjeździe z autostrady A4, działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

04.12.2021r. na terenie gminy Miękinia doszło do zatrzymanie krążenia u mężczyzny. Brak wolnej karetki – ZRM został zadysponowany z sąsiedniego powiatu. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śl., OSP Głoska oraz OSP Miękinia. Wraz z pierwszą przybyłą jednostką na miejsce przyjechał ZRM. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy ratownikom medycznym przy osobie poszkodowanej.

04.12.2021r. w Malczycach na terenie opuszczonej fabryki – ,, stara papiernia”  w piwnicy budynku doszło do podpalenia znajdujących się w środku śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pozostałe pomieszczenia  znajdujące się w budynku - brak innych zarzewi ognia. Na miejsce przybył patrol Policji.

echo/ Komenda PSP w Środzie Śląskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA