POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podróżowanie po Europie busem – najważniejsze zalety

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. pras.

Podróże, zarówno prywatne, jak i służbowe wymagają dobrego planu. W grę wchodzi bowiem nie tylko czas spędzony w drodze, ale i koszty. Nie zapominamy również o wygodzie, a także możliwości zabrania ze sobą niezbędnego bagażu.

Zrezygnuj z własnego samochodu

W obecnych czasach chętnie podróżujemy własnym środkiem transportu. Czy to na pewno najwygodniejsza opcja? Okazuje się, że wyjazdy wraz z korzystaniem z usługi transportu door-to-door, mogą być nie tylko bardziej komfortowe, ale i tańsze, a do tego mniej czasochłonne. Sprawdzamy najważniejsze zalety podróżowania busem.

Pełen komfort zamiast nieustannego stresu

Własny środek transportu to możliwość wyjazdu praktycznie w dowolne miejsce. Samochodem docieramy na miejsce konferencji i służbowego spotkania. W ten sam sposób przemieszczamy się podczas krótkich weekendowych wyjazdów lub dłuższych urlopów z całą rodziną. Mimo trudnych czasów nie zniechęcamy się do podróży zagranicznych.

Wyjazd samochodem teoretycznie zapewnia komfort, w praktyce – głównie dla kierowcy – to czas naznaczony koniecznością maksymalnej koncentracji, a nierzadko przeżywania stresujących sytuacji. Do tego ryzyko nałożenia wysokiego mandatu karnego, jeśli w czasie podróży zagranicznej dojdzie do złamania przepisów. I wreszcie brak możliwości spokojnego podziwiania widoków, a przecież to jeden z atrakcyjnych elementów podróży samochodowych.

Jak temu zaradzić? Wybierając transport busem i usługę door-to-door. Coraz większe grono osób przekonuje się, że pozostawienie samochodu na parkingu lub w garażu ma więcej plusów!

Podróże w systemie door-to-door – na czym to polega?

Jeśli interesują nas wyjazdy zagraniczne, niezależnie od miejsca destynacji, wystarczy wybrać ofertę przewoźnika. Chociażby busy do Belgii, gdy w grę wchodzi dotarcie do miejsca docelowego, celem rozpoczęcia nowej ścieżki zawodowej lub zwiedzania w gronie bliskich.

Taki wyjazd organizowany jest w systemie door-to-door, co oznacza, że można wybrać dowolne miejsce rozpoczęcia oraz zakończenia podróży. Kierowca podjeżdża po pasażera w wyznaczony punkt – pod dom, na pobliski przystanek lub stację benzynową; tam, gdzie podróżującemu jest najwygodniej wsiąść. W ten sam sposób zostaje zakończona podróż. Z oferty takich wyjazdów można skorzystać, zaglądając na stronę https://www.poeuropie.pl/.

Koszty i czas podróży

Własny środek transportu niestety nie pozwala dotrzeć do każdego miejsca. Zarówno w kraju, jak i poza jego granicami zmagamy się ze strefami, w których umożliwiony jest ruch tylko dla mieszkańców, w określonych godzinach dla dostawców, taksówek lub dla transportu publicznego. Ograniczenie to znosi podróż busem.

Podróżujący decydujący się na wyjazd pociągiem lub innym środkiem transportu publicznego, muszą za to uwzględnić koszty i czas związane z dojazdem do przystanku, dworca autobusowego, a następnie miejsca docelowego. Ponownie transport realizowany w systemie door-to-door eliminuje te niedogodności. Można więc mówić o mniejszych kosztach i krótszym czasie podróżowania.

Nie bez powodu znacząco powiększa się grono osób, które stawiają na podróżowanie busami. Ta forma jest dostępna dla każdego, a powyższe zalety to tylko niewielka część z plusów.

artykuł sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA