POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sprawca kradzieży zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci odzyskali skradzione mienie fot.: mpr

Do policyjnego aresztu trafił sprawca włamania do altanki działkowej i kradzieży elektronarzędzi. Sprawca ukrył skradzione przedmioty w należącej do siebie altance na terenie tych samych ogródków.

Średzcy policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych czynności przy użyciu psa służbowego ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu średzkiego w związku z włamaniem i kradzieżą elektronarzędzi.

Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych w Środzie Śląskiej. Sprawca dostał się do wnętrza altanki, skąd następnie zabrał elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. Jego łupem padł m.in. agregat prądotwórczy, akumulatorowe nożyce do żywopłotu oraz walizka narzędziowa.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 26-latka ujawnili skradzione mienie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był dobrze znany policjantom i już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazał się być osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut włamania i kradzieży mienia. Odzyskane elektronarzędzia policjanci zwrócili właścicielowi. Mężczyzna został przewieziony do aresztu gdzie spędzi kolejne miesiące.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Karol Dudziak

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA