POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzkie technikum ze spadkiem w wojewódzkim rankingu najlepszych szkół

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

Miesięcznik Perspektywy opublikował już 24. ogólnopolski ranking najlepszych liceów i techników w kraju. Gdzie znalazły się średzkie szkoły?

Ranking liceów przygotowywany jest na podstawie trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Wśród szkół technicznych czwartym kryterium jest jeszcze egzamin zawodowy. W tegorocznym rankingu wzięło udział 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników.

Tytuł najlepszego liceum utrzymało (ponownie) warszawskie XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Na drugim miejscu uplasowało się Uniwersyteckie LO z Torunia. Trzecie miejsce zajęło XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. 

Wśród techników najlepsze okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Drugie miejsce zajęło warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1, a trzecie - Technikum Łączności nr 14 w Gdańsku. Najlepszym dolnośląskim technikum w tym zestawieniu ponownie jest Technikum nr 10 im. Fryderyla Joliot-Curie z Wrocławia

W zestawieniu dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych zabrakło Powiatowego Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej. Natomiast w rankingu techników pojawiły się dwie nasze placówki. 17. miejsce w województwie (na 68 szkół) zajmuje Technikum nr 1 w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej. Natomiast średzkie Technikum nr 2 im. Wincentego Witosa uplasowało się na 55. pozycji.

Warto wspomnieć, że wysokie siódme miejsce w województwie (wówczas na 69 szkół) w 2021 roku zajęło Technikum nr 1 w PZS w Środzie Śląskiej. Szkoła otrzymała wówczas znak jakości w postaci „Srebrnego Technikum” i udało jej się utrzymać pozycję z rankingu z 2020 roku. 

echo

REKLAMA