POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Komendant oraz starosta spotkali się z przedstawicielkami sołtysów ws. bezpieczeństwa mieszkańców

Spotkanie komendanta ze starostą oraz sołtyskami fot.: KPP Środa Śląska

W Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył komendant policji oraz starosta. Jego inicjatorem było Stowarzyszenie Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego.

Mł. insp. Dariusz Smoliński oraz starosta Krzysztof Szałankiewicz rozmawiali z przedstawicielkami stowarzyszenia: Rafaelą Sztukowską oraz Krystyną Lech. Tematem spotkania było bezpieczeństwo mieszkańców powiatu średzkiego. - Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Uczestnicy dzisiejszego spotkania stwierdzili, że sołtysi będący często swoistymi łącznikami pomiędzy mieszkańcami a policją, chętnie spotkają się z przedstawicielami średzkiej komendy aby poruszyć tematy z którymi udają się do nich mieszkańcy sołectw - informuje mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Celem spotkania było ustalenie terminów, charakteru oraz tematyki spotkań. Omówione zostaną bezpieczeństwo osób starszych, metody jakimi posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą, KMZB oraz sposoby zabezpieczenia mienia.

echo/KPP Środa Śląska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Komendant oraz starosta spotkali się z przedstawicielkami sołtysów ws. bezpieczeństwa mieszkańców

  2022-01-15 10:08:30

  gość: ~ania

  Spotkali się i rozmawiali. A starosta tam najbardziej potrzebny. Przekaz - pamiętajcie o mnie przy wyborach...mogę Wam takie spotkania organizować co dwa tygodnie, ale pamiętajcie, jaki jestem dla Was życzliwy.....To ja Wasz kłamczuch z poprzednich wyborów :)
  A kto z czytających artykuł rozszyfruje KMZB? Taki to mądry ten artykuł, jak i gospodarz. Napewno zaradny - emeryt został starostą !!

 • 2022-01-17 00:16:27

  gość: ~Masz rację

  @~ania
  Towarzystwo powiatowe korytowe. Zero odpowiedzialności dobra kasa. W ciągu kadencji można odłożyć około 500 tyś złotych. Starosta umie się ustawić... Zakład że szpitala w działaniu nigdy nie będzie? Oni się starają...starają, starają i...?

 • 2022-01-17 09:46:23

  gość: ~hahaha

  ostatnio dodany post

  Krystyna Lech ...dobre...hahahahaha

REKLAMA