POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

380 tysięcy złotych dla klubów sportowych z terenu gminy Środa Śląska

Zdjęcie ilustracyjne fot.: echo

W styczniu burmistrz Środy Śląskiej przyznał dotacje czterem klubom sportowym na łączną kwotę blisko 380 tys. zł na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej wśród mieszkańców miasta i gminy.

- Największą dotację w kwocie 337 tys. zł na realizację pięciu zadań otrzymał Miejski Ludowy Klub Sportowy „Polonia”. Klub Glory Boks Kick-Boxing Środa Śląska otrzymał 16 tys. zł dotacji na całoroczne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami boksu dla dzieci i młodzieży. Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan” otrzymał 12 tys. zł na całoroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z organizacją zawodów w ramach prowadzenia sekcji karate w Środzie Śląskiej. Z kolei Klub Sportowy „Skarby” Środa Śląska na zadanie „Gram, bo kocham, kibicuję, bo kocham” otrzymał dotację w wysokości 8,5 tys. zł na całoroczne zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży do 14. roku życia - czytamy na profilu średzkiego magistratu.

Kluby sportowe, zgodnie z zawartymi umowami dotacji, muszą wykorzystać i prawidłowo rozliczyć przyznane środki z budżetu gminy do końca 2022 roku oraz złożyć burmistrzowi sprawozdanie szczegółowe z wykonania zadań i ich kosztów w styczniu 2023.

echo

REKLAMA