POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy policjanci zatrzymali 27-latka, który posiadał prawie 600 tabletek efedryny

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności fot.: KPP Środa Śląska

Mężczyzna odpowie za posiadanie substancji psychotropowych, które przewiózł do Polski z Holandii. Ponadto 27-latek musi liczyć się też z odpowiedzialnością karną za inne przestępstwa.

Groźby bezprawne w celu zmuszenia do określonego działania, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz krótkotrwały zabór pojazdu mechanicznego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu 4 zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Dyżurny średzkiej komendy w środę około godziny 13 otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu przez mężczyznę, który posługiwał się nożem. Policjanci, którzy bezzwłocznie udali się na miejsce, nie potwierdzili , aby pojazd odebrany był przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili miejsce przebywania sprawcy oraz ujawnili pojazd Volkswagen w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego.

Ale to nie wszystko. W trakcie zatrzymania osoby ujawniono przy niej pojemnik z zawartością tabletek, które po badaniu okazały się prekursorem do produkcji metaamfetaminy. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 600 tabletek. Jak ustalono, środki te mężczyzna nabył na terenie Holandii po czym wwiózł na teren Polski.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu 4 zarzuty. Są to groźby bezprawne w celu zmuszenia do określonego działania, następnie krótkotrwały zabór pojazdu mechanicznego oraz kierowanie tym pojazdem bez wymaganych uprawnień. Ponadto mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością wynikająca z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani . Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Środa Śląska

REKLAMA