POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podsumowanie akcji średzkich policjantów pn. Prędkość

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Akcja o nazwie PRĘDKOŚĆ organizowana jest na terenie powiatu średzkiego cyklicznie. Podczas ostatniej policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów, stwierdzając niemalże tyle samo naruszeń prawa.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących średzcy policjanci przeprowadzili w miniony wtorek na drogach naszego powiatu wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość”.

Głównym celem działań jak zawsze było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ma za zadanie również wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu, a kara całkiem realna i kosztowna.

Podczas działań policjanci skontrolowali 35 pojazdów ujawniając 30 naruszeń przepisów prawa. Ich sprawcy w przeważającej większości zostali ukarani karą grzywny w postaci mandatu karnego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących średzcy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ponieważ w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do czyjejś tragedii.

KPP Środa Śląska

REKLAMA