POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dokonano odbioru nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Rusku

Nowo wybudowana świetlica wiejska w Rusku fot.: Andrzej Niemiec

Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja na terenie sołectwa Rusko w gminie Malczyce. Po wielu trudnościach związanych z budową mieszkańcy mogą się już cieszyć z nowoczesnej świetlicy wiejskiej.

Budowa dwóch obiektów w Rusku i Mazurowicach możliwa była dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 2,7 mln zł.

O ile prace przy budowie świetlicy w Mazurowicach zostały zakończone w grudniu 2020 roku, tak w przypadku Ruska z końcem roku prace zostały wstrzymane. Daleko idące opóźnienia spowodowały zerwanie umowy z dotychczasowym wykonawcą. Konieczne było ogłoszenie kolejnych przetargów mających na celu wyłonienie firmy, która dokończy budowę obiektu. Łącznie przeprowadzono dwa postępowania, a prowadzone negocjacje cenowe wyłoniły wyczekiwanego wykonawcę, którym został Zakład Remontowo-Budowlany DAR–BET Dariusz Kokoszka z Brzegu Dolnego. We wrześniu 2021 roku nowy wykonawca przejął inwestycje, w której już wykonane zostały ściany zewnętrzne parteru oraz wylany strop łącznie ze schodami wewnątrz budynku.

6 maja ogłoszono, że budynek świetlicy wiejskiej został odebrany. - Budowa świetlicy w Rusku oficjalnie została zakończona! Dzisiaj miały miejsce odbiory techniczne. Wszystko jest w porządku. Obiekt jest nowoczesny, funkcjonalny i energooszczędny. Sołtys pani Monika Dudzińska zadbała o wyposażenie świetlicy. Kuchnia posiada profesjonale urządzenia, salę zdobią już stoły i tapicerowane krzesła. Dodatkowe pomieszczenie ma pełnić funkcję siłowni. Mieszkańcom Ruska gratuluje udanej inwestycji. Niech obiekt służy jak najlepiej i jak najdłużej - podsumowuje Andrzej Niemiec, wójt gminy Malczyce.

echo

REKLAMA