POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Fundacja PORT wesprze rozwój uczniów powiatowych szkół

Podpisanie porozumienia fot.: rfp - powiat średzki

Powiat Średzki poszerzył krąg partnerów chcących działać na rzecz lokalnej społeczności o Fundację Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii z Wrocławia. 

Porozumienie o współpracy podpisano wczoraj w siedzibie starostwa. Powiat reprezentowali starostwie: Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, a w imieniu Fundacji wystąpili: Paweł Kurantwiceprezes zarządu i Marek Staniewiczpełnomocnik zarządu ds. współpracy. W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne przedsięwzięcia w zakresie edukacji, ekologii, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nauki. Obie strony zadeklarowały wsparcie rzeczowe, finansowe i osobowe.

–  Współpraca i utrwalanie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym a samorządowym to istotna kwestia. Jako partnerzy będziemy organizować wyjazdy uczniów z powiatowych szkół do laboratoriów fundacji, w których będą odkrywać i eksplorować nowe technologie, poznawać ścisłe i przyrodnicze dziedziny nauki, spędzać czas na badaniach. Będziemy też prowadzić wspólne działania promocyjne, a także ubiegać się o środki krajowe i unijne – podsumował spotkanie i zawarte porozumienie wicestarosta Sebastian Burdzy.

Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, której siedziba mieści się na Kampusie Pracze przy ulicy Stabłowickiej 147 we Wrocławiu, to organizacja pozarządowa założona w 2019 roku. Głównym celem Fundacji PORT jest działalność naukowa, edukacyjna oraz popularyzacja wybranych obszarów nauki. Fundacja realizuje przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem biotechnologii, inżynierii materiałowej i biobankowania. Prowadzi również działania popularyzujące wiedzę z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych z uwzględnieniem wiedzy i troski o klimat oraz środowisko naturalne. Jej aktywności są kierowane do różnych grup wiekowych społeczeństwa. 

rfp - Powiat Średzki

REKLAMA