POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podpisano umowę na przebudowę ul. Traugutta i Strażackiej w Malczycach

Podpisanie umowy z wykonawcą fot.: Gmina Malczyce

Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się długo wyczekiwana inwestycja drogowa w Malczycach. Wczoraj podpisano umowę dotyczącą przebudowy ul. Traugutta i Strażackiej.

Końcem października ogłoszono rozstrzygnięcie pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład, w którym na przebudowę dwóch dróg gmina Malczyce otrzymała dotację w wysokości ponad 3,3 mln zł. Droga do wyłonienia wykonawcy okazała się jednak kręta. W połowie lutego Gmina Malczyce weryfikowała oferty na przebudowę ulic Traugutta i Strażackiej. Później nastąpiło tąpnięcie, które wstrząsnęło cenami materiałów budowlanych, dostępem do usług m.in. w branży drogowej oraz ich kosztami. Spowodowało to konieczność ogłoszenia drugiego przetargu, gdyż firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę wycofała się z podpisania umowy, tłumacząc się zbyt dużym wzrostem cen.

Wczoraj ostatecznie udało się podpisać umowę z wykonawcą. Za realizację obu zadań odpowiadać będzie firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.

- Jeszcze w tym miesiącu ruszy przebudowa ul. Traugutta i ul. Strażackiej w Malczycach. Dzisiaj została podpisana stosowna umowa. Będzie to wiązało się z czasowymi utrudnieniami. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Przebudowa drogi będzie dotyczyła wymiany instalacji wodnej, kanalizacyjnej, deszczowej oraz ułożenia infrastruktury gazowej. Po wielu miesiącach przygotowań i zdobywania funduszy ruszamy z pracami - komentował po podpisaniu umowy Andrzej Niemiec, wójt gminy Malczyce.

echo

REKLAMA