POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Amerykańska firma planuje wielką inwestycję w Środzie Śląskiej. To park magazynowy przy Oławskiej

Wizualizacja planowanej inwestycji fot.: materiały prasowe

Amerykańska firma Hillwood, posiadająca już powierzchnie magazynowe w okolicy Żórawiny, planuje kolejną inwestycję na Dolnym Śląsku. Wybór padł na Środę Śląską, a dokładnie na tereny między drogą wojewódzką 346 a drogą krajową 94.

4 maja w siedzibie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej, Leszek Loch, dyrektor DSDiK oraz przedstawiciel potencjalnego inwestora podpisali trójstronny list intencyjny ws. inwestycji drogowej dotyczącej budowy gminnej drogi dojazdowej oraz ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 346.

Jak informował średzki ratusz inwestycja zaplanowana jest do realizacji na przyszły rok, a aktualnie trwa proces projektowy i kompletowanie dokumentów. Zabrakło jednak konkretów jeśli chodzi o tożsamość inwestora, jak i umiejscowienie drogi i ronda.

Z pomocą w rozszyfrowaniu zagadki przychodzi portal Investmap.pl, który zdradza plany inwestycyjne w tej części regionu. Mowa o amerykańskiej firmie Hillwood, która przy ul. Oławskiej w Środzie Śląskiej planuje wybudować nowoczesny A-klasowy park logistyczny składający się z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 148 tys. mkw. Do dyspozycji potencjalnych najemców parku pod nazwą Hillwood Środa Śląska dostępny będzie również plac manewrowy i obszerny parking.

W celu ułatwienia dojazdu do inwestycji planowana jest budowa ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 346 oraz drogi na terenie będącym aktualnie pod zarządem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Więcej o planowanej inwestycji na portalu investmap.pl.

echo / Investmap.pl

REKLAMA


REKLAMA