POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Aż pięć inwestycji z powiatu średzkiego bierze udział w ogólnopolskim konkursie architektonicznym

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Gmina Miękinia

Konkurs pn. Modernizacja Roku i Budowa XXIw. po raz kolejny wyróżni polskie inwestycje, które zostały zrealizowane do 1 kwartału 2022 roku.

Dedykowany jest inwestorom, wykonawcom oraz projektantom. O udział w rywalizacji ubiegały się nie tylko osoby fizyczne, ale także powiaty, urzędy miasta, instytucje oraz deweloperzy. - Celem naszych działań jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszać można projekty, które za cel obrały sobie ratowanie obiektów dziedzictwa minionych pokoleń. Mogą być to budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty - wyjaśniają organizatorzy konkursu.

- Konkurs promuje funkcjonalność  modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń. W przypadku obiektów zabytkowych brana jest pod uwagę dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego - dodają organizatorzy.

Głosy można oddawać raz dziennie, jeszcze do jutra 20 maja 2022 r. godz. 12. Nagrody przyznaje jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele 11 politechnik, mMinisterstw, największych izb budowalnych i architektonicznych.

W konkursie rywalizuje pięć średzkich inwestycji

W tegorocznej edycji wśród 43 obiektów z województwa dolnośląskiego znaleźli się także reprezentanci powiatu średzkiego. Gmina Środa Śląska ma aż dwie inwestycje, które biorą udział w konkursie. O prestiżowy tytuł rywalizuje budynek świetlicy wiejskiej w Kobylnikach oraz budowa Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej. Również dwie inwestycje zostały zgłoszone z terenu gminy Miękinia. Są to budowa żłobka i przedszkola w Miękini oraz świetlica i biblioteka w Wilkszynie.

Do konkursu została zgłoszona także inwestycja z gminy Kostomłoty tj. budowa świetlicy wiejskiej w Świdnicy Polskiej.

echo

REKLAMA