POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju i innych przestępstw

Zatrzymany w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali 33-latka w związku z przestępstwem, do którego doszło na terenie miasta Środa Śląska.

Mężczyzna pomimo postawionego mu zarzut rozboju odpowie za kilkanaście innych przestępstw i wykroczeń. Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w godzinach nocnych został powiadomiony o rozboju na 40-letniej mieszkance powiatu średzkiego. Sprawca po uprzednim użyciu siły doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzoną, a następnie zabrał jej pieniądze oraz okulary. Długo nie cieszył się wolnością. Został zatrzymany kilkadziesiąt minut później przez patrol interwencyjny na jednej z ulic miasta.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, natomiast skradzione mienie wróciło do właścicielki. Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut rozboju. Ale to nie wszystko, za co odpowie mężczyzna. Dokonał on bowiem w ostatnim czasie wielu czynów zabronionych. Do jego kartoteki dołączyły zarzuty za usiłowanie rozboju, uszkodzenie mienia oraz kradzież sklepową.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-latkowi czterech zarzutów. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 12.

mł. asp. Karol Dudziak

REKLAMA