POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Piast Lutynia gra z wiceliderem i prowadzi zbiórkę środków dla chorego Lucusia

Piast Lutynia wspiera zbiórkę na leczenie małego Lucjana fot.: echo / siepomaga.pl

Już w najbliższą sobotę w Lutyni zapowiada się kolejny emocjonujący dzień. Na zielonej murawie miejscowy Piast podejmie wicelidera A klasy - Sokoła Smolec, a w pobliskim parku po raz kolejny odbędzie się festyn dla mieszkańców.

Zespół Piasta Lutynia przeszedł ogromną metamorfozę. Po 15 kolejkach rundy jesiennej ekipa z gminy Miękinia zamykała ligową tabelę z siedmioma punktami na koncie. Piłkarska wiosna to zupełna metamorfoza. W dziewięciu wiosennych meczach Piast zdobył 22 punkty, siedmiokrotnie schodząc z boiska z kompletem punktów.

Sobotni mecz będzie swoistym papierkiem lakmusowym dla zespołu, który podejmie bijącego się o fotel lidera Sokoła Smolec. - Rywal ma nieco inne plany w tym sezonie. Od samego początku goni drużynę Pogoni Miękinia, aby wskoczyć na pierwsze miejsce i awansować do okręgówki. W przypadku wygranej Lutyni piłkarze z Miękini mogą mrozić szampan. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w sobotę do Lutyni zmierzają autokary kibiców ze Smolca i jeszcze wiekszy tłum z Miękini - informują działacze Piasta.

Zagrają dla Lucusia

Powoli tradycją w Lutyni stają się festyny piłkarskie organizowane w sąsiadującym w boiskiem parku. - Każdy festyn jest tematyczny i łączy ze sobą słuszną ideą, jaką jest uświadamianie i walka z narastającą depresją wśród społeczeństwa. Warto wspomnieć, że takiej akcji nie zrobił dotychczas żaden klub w Polsce. Mamy nadzieję, że dopisze pogoda i nie zabraknie pozytywnych emocji sportowych - podsumowują przedstawiciele Piasta.

Nachodzący piknik będzie wyjątkowy. Podczas jego trwania przeprowadzona zostanie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację małego Lucusia Sołtysa. Rodzice chłopca urodzonego w kwietniu 2021 roku usłyszeli niedawno diagnozę ... neuroblastoma IV stadium z przerzutami do wątroby, trzustki, kości, krwi. To nowotwór złośliwy, który w blisko 50% przypadków występuje u dzieci poniżej 2. roku życia.

Niestety, aby doszło do leczenia, musimy zebrać potwornie wysoką sumę - około 1,5 miliona złotych! W dodatku mamy mało czasu... Stawka jest jednak największa – życie dziecka! - akcentują w treści zbiórki na portalu siepomaga.pl rodzice chłopca.

Wesprzeć chłopca w walce z chorobą, jak również poznać jego historię, można na profilu zbiórki internetowej - [TUTAJ].

echo

REKLAMA