POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Notorycznie łamali przepisy. Interweniowali mieszkańcy, samorząd oraz policja

Notorycznie łamali przepisy. Interweniowali mieszkańcy, samorząd oraz policja fot.: KPP Środa Śląska

W jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty, pojazdy ciężarowe powyżej 20 ton poruszały się drogą objętą zakazem tonażowym.

Zgłoszenia o tym problemie trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - W celu zweryfikowania zgłoszenia we wskazany rejon kierowano dodatkowe patrole ruchu drogowego. Zorganizowano też spotkanie mieszkańców z przedstawicielami lokalnego samorządu, w tym Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, Wójta Gminy oraz Sołtysa, na którym przedstawiono możliwości działania. Podczas spotkania mieszkańcy mieli możliwość wyrażenia swoje opinii na temat problemu za pomocą anonimowej ankiety. Jej wyniki przesłano następnie do Urzędu Gminy Kostomłoty i Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej - informuje mł. asp. Karol Dudziak ze średzkiej policji.

Funkcjonariusze wystosowali pismo do Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z wnioskiem o opracowanie programu poprawy bezpieczeństwa w danej miejscowości. - Zwrócono się również o dodatkowe patrole do Inspekcji Transportu Drogowego celem skierowania patroli, których zadaniem będzie kontrola pojazdów ciężarowych pod kątem tonażu i popełnianych przez kierujących wykroczeń - wyjaśnia policjant i dodaje, że został złożony wniosek także do Google Maps, dotyczący uwzględnienia w aplikacji ograniczeń do poruszania się pojazdów ciężarowych powyżej 20 ton.

- Ale to nie wszystko. We współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu zaplanowano działania z wykorzystaniem drona. Odbyły się one w minioną środę i miały na celu zbadanie uciążliwości problemu. Uzyskane wyniki pozwolą na wyciągnięcie wniosków i zaplanowanie dalszych działań - podsumowuje Karol Dudziak.

echo/KPP Środa Śląska

REKLAMA