POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

"Być jak Ignacy". W Kostomłotach odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego programu

Odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego fot.: Gmina Kostomłoty

Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Kostomłotach po raz trzeci uczestniczy w ogólnopolskim programie "Być jak Ignacy", który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. W szkole działają dwa koła: Odkrywcy Świata, do którego należą uczniowie klasy IVA oraz Profesorzy Nauki zrzeszający uczniów klasy VA.

W tym roku uczestnicy mają za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programu – Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie muszą ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych. Uczestników do każdego z etapów wprowadzi odcinek, przedstawiający kolejny fragment historii poszukiwań Ignacego. W poszukiwaniach uczniom towarzyszy robot Blu. Tegoroczna tematyka zajęć dotyczy między innymi podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości czy kosmosu. W tej edycji oprócz znakomitych naukowców historycznych uczestnicy mogli poznać także współczesnych badaczy, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Po każdym etapie komisja konkursowa wybiera 25 najlepszych zdjęć. Pięć szkół, które zbiorą najwięcej głosów na FB, otrzymuje nagrodę publiczności.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach mogą się pochwalić czterema nominacjami, z których trzy zakończyły się sukcesem. Obecna edycja ma bardzo szybkie tempo, ale dostarcza uczestnikom mnóstwo wrażeń. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji i Nauki.

Gmina Kostomłoty

REKLAMA