POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zwłoki starszej kobiety w mieszkaniu, wypadki i pożary [raport strażaków]

Czołowe zderzenie w miejscowości Osiek fot.: wroclaw24.pl

W okresie od 06-12 czerwca w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 16 zdarzeń: pożary 7, miejscowe zagrożenia 8, izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego 1.

W dniu 06.06.2022 w miejscowości Szczepanów doszło do zderzenia samochodu osobowe ze skuterem. Jedna osoba została poszkodowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Brodno.

W dniu 07.06.2022r. strażacy zostali zadysponowania do otwarcia mieszkania w miejscowości Rakoszyce. Po otwarciu mieszkania przez strażaków ujawniono zwłoki starszej kobiety.

W dniu 09.06.2022 w miejscowości Błonie na drodze DK 94 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych, pojazdami podróżowały 2 osoby - jeden z kierowców został poszkodowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG Środa Śląska, JRG 7 Wrocław oraz OSP Miękinia.

10.06.2022r. w Malczycach na terenie opuszczonej fabryki – ,, stara papiernia” doszło do kolejnego podpalenia znajdujących się tam śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia. Na miejsce przybył patrol Policji.

10.06.2022r. w Środzie Śląskiej koło zakładu ceramicznego doszło do zapalenia się słomy, opon oraz pozostałości roślinnych. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody oraz piany ciężkiej na płacą się powierzchnię. Na miejscu działały zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Bukówek, OSP Rakoszyce, OSP Cesarzowice oraz OSP Brodno. Na miejsce przybył również patrol Policji.

11.06.2022, na drodze A4 na wysokości miejscowości Jarostów doszło do zderzenia dwóch samochodów - osobowego z busem, pojazdami podróżowało 5 osób - jedna osoba została poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Jarosław oraz OSP Ujazd Górny.

11.06.2022 r. na drodze krajowej nr 5 na wysokości miejscowości Osiek doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały 3 osoby, działania jednostek straży pożarnej działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim podróżującym. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanych z miejsca zdarzenia do szpitala. Po zakończeniu działań przez wszystkie zastępy na miejscu pozostała Policja, która prowadziła dalsze czynności.

echo/PSP w Środzie Śląskiej

REKLAMA