POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzki Inkubator Przedsiębiorczości po oficjalnych odbiorach

Średzki Inkubator Przedsiębiorczości fot.: Echo Średzkie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W maju odbyły się końcowe odbiory branżowe Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obiekt ma już również pozwolenie na użytkowanie.

 Podczas czynności odbiorowych budynku i terenu wokół nowego gminnego obiektu biurowo-konferencyjnego weryfikowano jakość i parametry prac budowlanych i instalacyjnych oraz systemów elektronicznych i sterowania inteligentnego, w które został wyposażony obiekt Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Spółdzielczej  czytamy na profilu średzkiego magistratu.

 W budynku zastosowano system wentylacji mechanicznej z obrotowym wymiennikiem ciepła, który zagwarantuje jego wysoką wydajność elektryczną – tłumaczył podczas czynności odbiorowych Mateusz Pokorski z podwykonawczej firmy AFFA z Ujazdu Górnego.

– Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii oraz 2 układom klimatyzacji centralnej, budynek będzie generował niskie koszty zużycia energii elektrycznej i gazu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – podkreślał Mateusz Pokorski. Do zmniejszenia zużycia prądu przyczynią się także zamontowane panele fotowoltaiczne o mocy 13 KW.

W nowoczesnym, dwukondygnacyjnym biurowcu Średzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości o pow. użytkowej 913 m2. znajduje się m. in. 18 w pełni wyposażonych biur o pow. od 11 m2 do 60 m2, przestronny open space, sala spotkań oraz komfortowa i nowoczesna sala konferencyjna mieszcząca 80 osób z zapleczem technicznym, wyposażona w projektor, ekrany i system nagłośnienia. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada wewnętrza sieć światłowodową.

Budowa obiektu jest współfinansowana w 85% ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Jej wartość to blisko 7 mln zł. – Koszt pokryty ze środków własnych Gminy to zaledwie 1.124 zł/m2 (cena netto: 904 zł/m2) wykonanej powierzchni użytkowej obiektu  informuje średzki magistrat.

echo

REKLAMA