POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Śmierć w pożarze domu w Bogdanowie. Zderzenie na krajowej 94 [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W okresie od 13 czerwca do 20 czerwca w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 6 miejscowych zagrożeń i 6 pożarów. Odnotowano również 1 alarm fałszywy

13.06.2022 - do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o jeżu zaklinowanym w siatce ogrodzeniowej. Zwierzę uwolniono za pomocą nożyc do cięcia drutu, następnie wypuszczono na wolność.

13.06.2022 - w miejscowości Bogdanów doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba. Do zdarzenia doszło na parterze budynku wielorodzinnego. Na miejsce zadysponowano łącznie 7 zastępów straży pożarnej, Pogotowie Energetyczne, Policję, Prokuratora Rejonowego oraz biegłego z zakresu pożarnictwa. Działania polegały na ewakuacji z budynku zagrożonych osób, ugaszeniu pożaru w mieszkaniu, oddymieniu budynku wentylatorem osiowym oraz sprawdzeniu urządzeniem pomiarowym pod kątem ukrytych zarzewi ognia.

18.06.2022 - na drodze krajowej nr 94, na wysokości Juszczyna samochód osobowy zderzył się z samochodem dostawczym. Na miejsce zadysponowano JRG Środa Śląska oraz OSP Miękinia. Po dojeździe strażaków, dwie osoby poszkodowane w zdarzeniu, znajdowały się już pod opieką Ratowników Medycznych – obie trafiły do szpitala.

18.06.2022 – pożar ściółki leśnej na terenie Leśnictwa Mrozów. Pożarem objęte było ok. 4 ary powierzchni leśnej, ze względu na duże zagrożenie pożarowe w lasach, na miejsce zadysponowano 5 samochodów gaśniczych.

echo/PSP w Środzie Śląskiej

REKLAMA