POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Kolejny kulinarny pojedynek już 2 lipca. Do wygrania 1000 złotych

Konkurs kulinarny - część I fot.: echo

Znamy już termin i temat drugiego kulinarnego pojedynku. Odbędzie się on w sobotę 2 lipca w Chomiąży, a kucharze-amatorzy będą mieli za zadanie przygotować grillowaną rybę.

To już czwarta odsłona organizowanego przez Powiat Średzki konkursu. Wspólna zabawa ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców. Po raz pierwszy gotowanie odbędzie się poza Środą Śląska. – Aby uatrakcyjnić konkurs i promować talenty kulinarne również poza Środą postawiliśmy przenieść zabawę do innych miejscowości. Sołectwo Chomiąża wygrało pierwsze gotowanie i chętnie zgodziło się zostać gospodarzem kolejnego. Liczymy, że to rozwiązanie zachęci też nowe, dotychczas niezdecydowane osoby do udziału zabawie – mówią pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.

 
Tematem drugiego w tym roku pojedynku będzie grillowana ryba. Drużyna, która przygotuje najlepszą zdobędzie voucher o wartości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Wśród oceniających dania będą m.in. Wojciech Mieliński, tytularny mistrz kuchni oraz Mariusz Komenda, półfinalista programu MasterChef. Swoje nagrody ufunduje również Bank Spółdzielczy, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego i Kraina Łęgów Odrzańskich. Coraz chętniej do zabawy włączają się Gminy i z dużym prawdopodobieństwem wesprą również drugie gotowanie. 
 
Zgodnie z regulaminem, uczestnikami powiatowego konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Termin zgłaszania drużyn mija w środę 29 czerwca. Warto dodać, że najciekawsze przepisy znajdą się w planowanej książce „Powiat Średzki na talerzu - część II”, a sam konkurs może pochwalić się znakiem jakości przyznawany przez Krainę Łęgów Odrzańskich.
 
Przypominamy też zwycięzców pierwszego kulinarnego pojedynku, który odbył się 21 maja: 
 
I miejsce Sołectwo Chomiąża - nagroda główna Powiatu
II miejsce Klub Seniora z Konar - nagroda Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego
III miejsce Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiego - nagroda Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego
Wyróżnienia:
Dream Team, Familia Wilkszyn, KGW Malczyce, Psiary, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Konar, uRaczy Godków 

rfp - Powiat Średzki

REKLAMA