POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Otwarcie SPZOZ w Środzie Śląskiej połączone z dniem profilaktyki i promocji zdrowia

Średzkie Centrum Zdrowia SPZOZ fot.: Echo Średzkie

Zapraszamy mieszkańców powiatu na uroczyste otwarcie Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej, które odbędzie się w piątek 24 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie I Powiatowy Dzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Dzień Otwarty na terenie SPZOZ rozpocznie się już o godz. 10.00 pod hasłem “Zdrowie to też skarb”. Wówczas mieszkańcy, po wcześniej rejestracji pod nr tel. 881 233 647, będa mogli skorzystać z bezpłatnych badań laboratoryjnych wykonanych przez firmę Diagnostyka S.A., a także z konsultacji medycznych i porad specjalistów, w tym między innymi: 

  • diagnostyki laboratoryjnej - badanie poziom glukozy i cholesterolu (10.00 - 12.00),
  • pomiaru parametrów życiowych - ciśnienie tętnicze krwi, saturacja, pomiar tętna,
  • konsultacji dietetycznej z dietetyczką Magdalena Kostecką - analiza masy i składu ciała, omówienie wyników badań,
  • porady fizjoterapeuty i dietetyka z Firmy Remedio (13.00 - 16.00),
  • gimnastyki zbiorowej pod hasłem “Zdrowy kręgosłup na stojąco” (godz. 14.00 i 15.00),
  • porad w zakresie stosowania opatrunków na oparzenia, rany, owrzodzenia - przedstawienie opatrunków specjalistycznych firmy CONVATEC.

Swój udział w wydarzeniu potwierdził również Dolnośląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Na parkingu Średzkiego Centrum Zdrowia pojawi się z mobilnym stanowiskiem, w którym mieszkańcy powiatu będą mogli między innymi wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić profil zaufany, zapoznać się z akcjami o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, otrzymać informacje o Internetowym Koncie Pacjenta oraz dowiedziedzieć się więcej o zasadach leczenia na NFZ, w tym leczenia uzdrowiskowego. Swoje stoisko będzie miał także sklep „Rumianek” ze Środy Śląskiej, a jego przedstawiciele opowiedzą o ziołach i naturalnych preparatach stosowanych w przypadku utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, obniżenia poziomu cholesterolu, stresu czy cukrzycy.

Uroczyste otwarcie Średzkiego Centrum Zdrowia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Środzie Śląskiej zaplanowano na godzinę 12.00. Po przywitaniu gości, okolicznościowych przemówieniach oraz przecięciu wstęgi możliwe będzie zwiedzanie placówki i rozmowa z personelem. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przewidziano poczęstunek.

SPZOZ Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej swoją działalność medyczną w ramach kontraktu z NFZ rozpocznie w piątek 1 lipca. Tego dnia Ambulatorium Chirurgiczne będzie czynne w godzinach 8.00 - 18:00. Szczegółowy harmonogram pracy poradni będzie można sprawdzić już wkrótce na stronie internetowej placówki.

rfp - Powiat Średzki

REKLAMA