POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Zakończył się kurs języka polskiego dla obywateli i obywatelek Ukrainy

Uczestnicy kursu z certyfikatami fot.: rfp - powiat średzki

Zajęcia z nauki języka polskiego trwały blisko trzy miesiące. Dedykowane były obywatelom z Ukrainy, którzy przybyli do Środy Śląskiej uciekając przed wojną.

23 czerwca uczestnicy kursu odebrali certyfikaty z rąk nauczycielki Oksany Jedlickiej, która jest nauczycielką z Drohobycza (Ukraina). - Powiatowy kurs języka polskiego rozpoczął się 4 kwietnia. Jego uczestnicy wzięli udział w dwudziestu czterech lekcjach, a na zajęciach spędzili łącznie 36 godzin! W tym czasie nauczyli się polskiego alfabetu, podstawowych słówek i zwrotów, a przede wszystkim podszkolili się w czytaniu i mówieniu w języku polskim - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, który był koordynatorem zajęć.
 
Certyfikaty potwierdzające ich udział wkursie odebrali z rąk nauczycielki i kierownika wydziału promocji średzkiego starostwa Marcina Brzezińskiego. - Głównym celem kursu było nauczanie komunikacyjne i przekazanie podstaw języka polskiego, a to z pewnością ułatwi samodzielność Ukraińców w codziennym życiu i złamie barierę językową. Postępy w nauce słownictwa, gramatyki i ortografii w trakcie trwania zajęć były jak najbardziej widoczne - mówi nauczycielka.
 
Powiatowy kurs został zorganizowany przy wsparciu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 (bezpłatne udostępnienie sali lekcyjnej) oraz PCK Oddział w Środzie Śląskiej (zapewnienie potrzebnych materiałów papierniczych).

echo/RFP

REKLAMA