POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Budynek remizy w Chomiąży ozdobiono muralem. Kolejny powstanie w Malczycach

Budynek remizy w Chomiąży ozdobił mural. Kolejny powstanie w Malczycach fot.: Echo Średzkie

W minioną sobotę na budynku remizy Ochotniczej Strazy Pożarnej w Chomiąży ukończono mural przedstawiający postać strażaka. Kolejny, tym razem z motywem bajkowym, powstanie przy parku linowym w Malczycach.

Mural przedstawiający strażaka wychodzącego z płonącego budynku ozdobił remizę strażacką w Chomiąży (gm. Malczyce). Jak podkreślają strażacy-ochotnicy z Chomiąży to pierwszy mural w powiecie średzkim dedykowany OSP. Pomysłodawcą projektu była przewodnicząca Rady Gminy Malczyce, Monika Krzywdzińska. Realizacji zadania podjęła się pochodząca z Ukrainy pani Irina.

Za sfinansowanie muralu dziekujemy Pani Przewodniczącej Rady Gminy Monice Krzywdzińskiej, Prezesowi OSP Chomiąża Jerzemu Krzywdzińskiemu oraz dh Arturowi Krakowiakowi. Dziękujemy wszystkim strażakom za poświęcony czas i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym, mural niech przypomina o ich ciężkiej pracy i poświęceniu - podsumowują strażacy.

Bajkowy mural w Malczycach

Od początku lipca każdy piątek w Malczycach stoi pod znakiem tzw. "Lata z komarami". Na terenie przy placu zabaw i parku linowym przy ul. Mickiewicza odbywają sie cykliczne wydarzenia z zabawami dla dzieci. W tym miejscu również powstanie mural.

Jak informuje Andrzej Niemiec, wójt gminy Malczyce, motywy malunku będą bajkowe, a ściana, która będzie pomalowana, to ta przy samym parku linowym w Malczycach przy ulicy 1-go Maja.

- Właściciel budynku się zgodził. MUK obiecał przygotować ścianę, a panie ze żłobka wymalować motywy baśniowe. Będzie kolorowo i wesoło. Tak jak powinno być na placu zabaw. W ostatni piątek pomimo upałów Lato z Komarami trwało w najlepsze. Następna taka akcja już za cztery dni. Wszystkie dzieci z całej gminy serdecznie zapraszam - mówił wczoraj wójt gminy Malczyce Andrzej Niemiec.

echo

REKLAMA