POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Próba samobójcza, wypadki, pożar garażu [raport strażaków]

Zderzenie ciężarówek na skrzyżowaniu DK94 w Wilczkowie fot.: Echo Średzkie

W okresie od 24.07.2022r. do 31.07.2022r, w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 18 miejscowych zagrożeń i 10 pożarów.

24.07.2022- Strażacy zostali wezwani do otworzenia pomieszczenia gospodarczego, w którym zamknął się mężczyzna, deklarujący zamiar popełnienia samobójstwa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że mężczyzna opuścił pomieszczenie i oddalił się w nieznanym kierunku. Dalsze czynności na miejscu prowadziła Policja.

24.07.2022 - na 123 km autostrady A4 zderzyły się trzy pojazdy. Pojazdami podróżowało łącznie 12 osób. Jedna osoba nie była w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy Straży Pożarnej. Na miejscu były także 4 karetki Pogotowia Ratunkowego, 3 radiowozy Policji i zarządca drogi. W wyniku zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala.

27.07.2022- pożar garażu w Środzie Śląskiej. Na miejsce dysponowano dwa samochody gaśnicze. Właściciel z sąsiadami próbowali samodzielnie opanować ogień. Pożar ugaszono podając jeden prąd wody.

27.07.2022 – w Środzie Śląskiej podczas wykonywania prac ziemnych na prywatnej posesji uszkodzono instalację gazową niskiego ciśnienia. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Środzie Śląskiej oraz Pogotowie Gazowe. Strażacy ewakuowali mieszkańców ze strefy zagrożenia, zakręcili zawór doprowadzający gaz ziemny do posesji oraz rozstawili kurtynę wodną w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chmury gazowej.

27.07.2022 – na drodze wojewódzkiej 345 w miejscowości Chełm przewróciła się ciężarówka, przewożąca prefabrykaty betonowe. Kierowca w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Droga była zablokowana ok. 5 godzin. Na ten czas Policja zorganizowała objazdy.

28.07.2022 – na 125 km autostrady A4 doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych, autami jechało 10 osób, w tym pięcioro dzieci. Wszyscy samodzielnie opuścili pojazdy. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji brały udział cztery zastępy Straży Pożarnej oraz trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego.

29.07.2022zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Wilczków. Po przybyciu na miejsce strażaków osoby poszkodowane były już pod opieką medyczną. Dwie osoby trafiły do szpitala.

29.07.2022 – do SK KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciężarówki na parkingu przy DK 94, na wysokości Juszczyna. Po przybyciu na miejsce strażaków, okazało się, że zapaliła się komora silnika, ogień został przygaszony gaśnicami samochodowymi prze przybyciem JOP. Ostatecznie zagrożenie zlikwidowano podając jeden prąd wody w natarciu.

echo/PSP w Środzie Śląskiej

REKLAMA