POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego domu we Wrocławiu?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: „Jakub Zazula, investmap.pl”

Zakup nowego domu we Wrocławiu wiązać się będzie z podjęciem ważnych decyzji. Trzeba zwrócić uwagę, że nowy dom kupujemy na lata, a może i na całe życie.

Dlatego, aby potem nie żałować, należy dobrze zastanowić się na kilkoma istotnymi kwestiami. Chodzi m.in. o budżet jaki możemy wykorzystać na zakup nowego domu, dogodną lokalizacje, jaki chcemy mieć rozmiar działki, czy też jak wygląda sąsiedztwo.

Pierwsza kwestia dotycząca budżetu dotyczy tego, jak będzie finansowany zakup. Czy będzie to gotówka, kredyt, czy może połączenie tych dwóch środków? W obecnej sytuacji rynkowej, gdy ciągle rosną stopy procentowe, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup nowego domu we Wrocławiu za gotówkę. Jednak nie każdy nią dysponuje. Kredyt jest obecnie bardzo ryzykownym rozwiązaniem i bardzo drogim. Ciężko powiedzieć jak długo będą jeszcze rosły stopy procentowe i kiedy wreszcie zaczną spadać.

Jeśli nie mamy dość gotówki na zakup nowego domu to można połączyć zakup za pomocą częściowo gotówki i częściowo kredytu. Jeśli natomiast nie spieszy nam się z zakupem domu i możemy jeszcze trochę poczekać na korzystniejsze warunki rynkowe, to możemy odroczyć zakup nowego domu we Wrocławiu. W takim wypadku warto jednak śledzić rynek i obserwować, gdzie i co budują poszczególni deweloperzy. Wrocław ma szeroką ofertę domów na sprzedaż.

Lokalizacja nowego domu we Wrocławiu

Jeśli chodzi o lokalizację, to zawsze kwestia indywidualna. Jednemu dane miejsce będzie odpowiadać, innemu zdecydowanie nie. Jedni chcieliby dom w pobliżu centrum miasta, inni wolą dom na obrzeżach wśród zieleni. Tak czy inaczej, trudno będzie znaleźć nowy dom od dewelopera w pobliżu centrum miasta. W takim przypadku raczej trzeba szukać ofert na rynku wtórnym. Mogą się jednak pojawić pojedyncze oferty wyremontowanego domu przez dewelopera. Ale takich ofert jest bardzo mało, jeśli w ogóle są. Najczęściej deweloperzy budują nowe domy we Wrocławiu na obrzeżach miasta bądź poza jego granicami. Aby znaleźć odpowiednie miejsce trzeba trochę poszukać. W tym celu warto wejść na mapę inwestycji na portalu investmap.pl i poszukać odpowiednich miejsc. Dzięki tej stronie możemy dowiedzieć się, gdzie znajduje się inwestycja, kto buduje, kiedy zakończy się budowa domku/osiedla domków oraz inne ważne informacje o inwestycji.

Ważną kwestią przy wyborze lokalizacji jest również zapoznanie się z drogą dojazdową na osiedle, czy do nowego domu. Należy dowiedzieć się czy deweloper zadbał o utwardzenie drogi dojazdowej. Ważną kwestią jest również zapoznanie się z infrastruktura handlowo – usługową w okolicy, w której planujemy zamieszkać. Jeśli mamy dzieci, bądź planujemy je mieć, to warto zapoznać się z tym czy w okolicy są przedszkola i szkoły. Warto również dowiedzieć się, jak wygląda komunikacja z centrum miasta, jakie są główne drogi dojazdowe i jak działa komunikacja miejska.

artykuł sponsorowany

REKLAMA