POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych

Uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych w Urzędzie Gminy Malczyce fot.: mpr

11 sierpnia i 14 września br. nauczyciele zatrudnieni w Szkole Podstawowej oraz Publicznym Przedszkolu prowadzonym przez Gminę Malczyce złożyli w obecności wójta uroczyste ślubowanie w związku z nadaniem im stopnia nauczyciela mianowanego.

W gronie nauczycieli nowo mianowanych w dniu 11sierpnia obecne były:

  • Pani Agnieszka Lach zatrudniona w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska
  • Pani Anna Iwaszko zatrudniona w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska
  • Pani Natalia Karpiuk zatrudniona w Szkole Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska

Natomiast w dniu 14 września obecna była:

  • Pani Karolina Witkowska zatrudniona w  Publicznym Przedszkolu w Malczycach

Po odebraniu od nauczycieli ślubowania, wójt Andrzej Niemiec wręczył nauczycielom akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Dla nauczycieli uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego to dalszy etap kariery zawodowej, stanowiący podsumowanie kilku lat pracy. Po odbyciu stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy oraz zdaniu egzaminu przed komisją egzaminacyjną uzyskują stopień nauczyciela mianowanego, który wiąże się m. in. z możliwością dalszego rozwoju zawodowego, co niewątpliwie przyczyni się także do podniesienia jakości kształcenia.

Wszystkim nauczycielom, którzy złożyli ślubowanie i uzyskali kolejny awans zawodowy serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Niech  praca, którą wykonujecie, będzie dla Was spełnieniem i przyjemnością.

 

Gmina Malczyce

REKLAMA