POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

17 września w Konarach miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Seniora „Senior+”

Uroczyste otwarcie Klubu Seniora fot.: Gmina Udanin/FB

Celem Klubu „Senior+” w Konarach będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego.

Otwarcia klubu za pomocą symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali:

  • Wójt Gminy Udanin Wojciech Płaziuk,
  • Wiceprzewodniczący Rady Gminy Udanin Bolesław Stachurski,
  • Kierownik GOPSu Jolanta Ostropolska,
  • Koordynator „Klubu Seniora w Konarach” Renata Warzych,
  • Sołtys Konar Stanisław Bichuniak,
  • oraz przedstawiciele Klubu Seniora w Konarach.

Następnie miłym akcentem artystycznym był występ Zespołu Ludowego „Cicha Woda” z Udanina, a po części artystycznej wszyscy goście mogli skorzystać z poczęstunku i wspólnej zabawy.

Klub powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów.

Celem Klubu „Senior+” w Konarach będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. W tym celu działania ukierunkowane będą na przeprowadzeniu zajęć o charakterze integracyjnym, kulturalno-edukacyjnym, rekreacyjno-sportowym dostosowanym do możliwości uczestników.

Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach. Dzięki zaangażowaniu jego członków już obecnie Klub Seniora w Konarach może pochwalić się bogatą aktywnością. Spotkania integracyjne, wycieczki to tylko część szerokiej aktywności. Dostrzegając i doceniając wkład seniorów w aktywizację lokalnej społeczności.

Jesień życia nie musi być czasem smutnym, nudnym, czy upływającym w samotności. W każdym wieku i na każdym etapie życia potrzebujemy pasji, aktywności, kontaktu z otwartymi i życzliwymi ludźmi, między innymi taki cel przyświecał powstaniu Klubu, który uruchomiony został w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł I – Utworzenie Klubu Seniora w miejscowości Konary, natomiast elewacja była współfinansowana ze środków finansowych pozyskanych w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej ”.

Gmina Udanin

REKLAMA