POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pożar sadzy w kominie, wypadek na zjeździe z A4, mężczyzna z raną szyi [raport strażaków]

Zdjęcie poglądowe fot.: sxc. hu

W okresie od 19 września do 25 września w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 13 zdarzeń:pożary - 3, miejscowe zagrożenia -8, izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego -2.

20.09.2022 - W Malczycach przy ul. Dworcowej na nieużytku doszło do pożaru znajdujących się tam śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia.

W dniu 22.09.2022 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska na przystanku autobusowym znajduje się mężczyzna z raną szyi. Osoba poszkodowana jest przytomna-kontaktowa. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Cesarzowice. Działania zastępów polegały na zaopatrzeniu medycznym osoby do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji.

23.09.2022 ZAGINIĘCIE MĘŻCZYZNY. W miejscowości Kobylniki gm. Środa Śląska doszło do zaginięcia mężczyzny – 80 lat. Na miejsce poszukiwań udał się zastęp PSP ze Środy Śląskiej oraz okoliczne jednostki OSP. Po rozpoznaniu i uzyskaniu informacji od dyżurnego policji osoba zaginiona odnalazła się w pobliżu miejsca zamieszkania. Działania strażaków polegały jedynie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

23.09.2022 – w Środzie Śląskiej w jednym z budynków doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, strąceniu palącej się sadzy z wnętrza przewodu kominowego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach udział brały jednostki ze Środy Śląskiej oraz OSP Bukówek.

24.09.2022 - na drodze A4 na wysokości miejscowości Sokolniki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, pojazdami podróżowały 3 osób - jedna osoba została poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Jarosław oraz OSP Kostomłoty.

25.09.2022 - Na zjeździe z autostrady A4 na drogę DK5 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych którym łącznie podróżowały 4 osoby. Jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Zjazd na DK 5 odbywał się z utrudnieniami. Na miejscy działania prowadziły zastępy z JRG Środy Śląskiej, JRG Kąty Wrocławskie oraz OSP Kostomłoty.

echo/PSP Środa Śląska

REKLAMA