POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Piast Lutynia organizuje zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska Fundacji Tara

Zbiórka karmy dla schroniska Fundacji Tara fot.: mpr

Występujący we wrocławskiej A klasie Piast Lutynia ogłosił zbiórkę karmy dla psów i kotów przebywających w schronisku Fundacji Tara w Wińsku. Zbiórka trwa do 9 października.

- Drodzy Kibice, tym razem pragniemy zaprosić Was do niecodziennej, ale bardzo pożytecznej akcji pomocy naszym "pupilom". Jak wiecie zbliża się okres jesienno-zimowy, czas w którym wiele zwierząt wymaga pomocy, bo nie ma "własnych" domów, ani rodzin, dlatego też nasz klub wychodzi na przeciw takim potrzebom i tym samym chcielibyśmy Was (Kibiców, mieszkańców Lutyni i okolic oraz każdego z osobna, komu dobro zwierząt leży na sercu) zaprosić do wzięcia udziały w zbiórce organizowanej przez zespół Piasta Lutynia - informują przedstawiciele klubu.

Głównym celem Fundacji Tara jest prowadzenie schroniska dla koni w Piskorzynie w gminie Wińsko. Oprócz uratowanych koni w tym miejscu znajduje się także ponad 20 kotów i psy. to właśnie pomoc tym zwierzętom jest celem prowadzonej akcji. Najbardziej potrzebne są sucha karma, puszki i saszetki z mokrą karmą, koce oraz ręczniki, którymi na zimę można wyłożyć posłania zwierząt. Zbiórka prowadzona w siedzibie klubu trwa do niedzieli 9 października.

- W razie pytań można się kontaktować pod numerem telefonu podanym na naszym fanpage. Zapraszamy we wtorki i czwartki w godzinach od 18 do 20 na boisko w celu przekazania darów dla zwierzaków. Istnieje możliwość odbioru karmy w innym dniu po wcześniejszym kontakcie z kierownikiem klubu - dodaje klub z Lutyni.

Więcej o działalności Fundacji Tara na facebokowym profilu [TUTAJ].

echo

REKLAMA