POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przejścia dla pieszych na DK94 w Środzie Śląskiej i Komornikach zostaną oświetlone

Oświetlone przejścia dla pieszych fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

W ciągu roku trzy przejścia dla pieszych na drodze krajowej 94 w Środzie Śląskiej i Komornikach zyskają oświetlenie. Zarządca drogi GDDKiA ułoży także płytki ostrzegawcze dla osób niewidomych i zamontuje sygnalizację ostrzegawczą w postaci znaku D-6.

Mowa o przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania na Środę Śląską i Ogrodnicę, a także o dwa przejścia w miejscowości Komorniki.

- To efekt ponad dwuletnich rozmów i korespondencji z udziałem GDDKiA, Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej i mieszkańców - czytamy na portalu społecznościowym średzkiego magistratu.

Na przejściach dla pieszych zamontowane zostaną po dwie lampy oświetleniowe. W jednym z miejsc w miejscowości Komorniki dodatkowo ustawiona zostanie sygnalizacja ostrzegawcza w postaci aktywnego znaku D-6 (przejście dla pieszych). Poza oświetleniem przejścia dostosowane zostaną do przemieszczania się osób niepełnosprawnych, poprzez zamontowanie płytek ostrzegawczych ułatwiających niedowidzającym i niewidomym wejścia z chodnika na przejście.

Inwestycja sfinansowana w całości ze środków budżetu państwa pochłonie 1,5 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec października 2023 roku.

echo

REKLAMA