POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wąż w sklepie, kolizja, pożar sadzy [raport strażaków]

Zdjęcie poglądowe fot.: freeepik.com

W okresie od 14 listopada do 20 listopada w rejonie działania Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej doszło do 5 miejscowych zagrożeń i 3 pożarów.

15.11.2022 -w godzinach porannych do Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie Malczyc znajduje się wąż. Zadysponowana na miejsce jednostka OSP potwierdziła obecność nieżywego węża w magazynie sklepu między paletami. Padłego gada umieszczono w worku, pracownik sklepu zobowiązał się przekazać go do utylizacji.

17.11.2022 - na 117 km autostrady A4 doszło do zderzenia trzech pojazdów: dwóch dostawczych i ciężarowego. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Na miejscu pracowały zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Ujazd Dolny i OSP Kostomłoty. Ponadto na miejsce zadysponowany był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetka Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz Służba Drogowa.

18.11.2022 – na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach, zderzyły się dwa samochody: dostawczy i osobowy. Samochodami podróżowały trzy osoby, wszystkie samodzielnie opuściły pojazdy, żadna z osób nie doznała obrażeń kwalifikujących je do hospitalizacji. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG Środa Śląska oraz OSP Kostomłoty.

18.11.2022pożar sadzy w kominie, w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu palącej się sadzy z podnośnika mechanicznego oraz sprawdzeniu urządzeniami pomiarowymi wnętrza obiektu pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. W działaniach udział brali strażacy z JRG Środa Śląska oraz OSP Brodno.

18.11.2022 – w jednej z miejscowości na terenie gm. Kostomłoty, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, doszło do zadymienia na parterze budynku, które uruchomiło sygnalizację czujnika dymowego. Okazało się, że zadymienie ma swoje źródło w kotłowni, doszło tam do awarii w piecu na ekogroszek. Przewietrzono pomieszczenia w budynku oraz sprawdzono mieszkania urządzeniami pomiarowymi pod kątem obecności tlenku węgla. Na miejsce zadysponowany zastęp z JRG Środa Śląska oraz zastęp z OSP Kostomłoty.

Komenda Powiatowa PSP Środa Śląska

REKLAMA