POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Akcja trzeźwy poranek i trzech kierowców pod wpływem alkoholu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu średzkiego działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwy poranek". 

Podczas kilku godzin mundurowi skontrolowali blisko 300 kierujących pojazdami, spośród których trzy osoby znajdowały się pod wpływem alkoholu.

W miniony poniedziałek w godzinach porannych policjanci ze średzkiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących oraz minimalizowanie zdarzeń drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ujawnianie kierujących, którzy usiedli "za kierownicą" po spożyciu alkoholu.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 279 kierujących. Niestety trzy osoby nie dbając bezpieczeństwo o swoje i innych, wyruszyło na drogę pod wpływem alkoholu.

Przed godziną 7 rano na jednej z ulic Środy Śląskiej policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kierownicą 47-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mundurowi zatrzymali elektronicznie jego prawo jazdy, a także poinformowali o skierowaniu do sądu wniosku o ukaranie.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany również w Środzie Śląskiej. Policjanci ze średzkiej drogówki podczas kontroli drogowej wyczuli od kierującego pojazdem marki Ford wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 48-letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyzna poniesie również konsekwencje karne swojego czynu.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali też jednego rowerzystę, który jechał jednośladem mając blisko jeden promil w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości 33-latek został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego w kwocie 2500 złotych.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a prawo jazdy zostaje zatrzymane. Kto z kolei, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega karze aresztu albo grzywny.

KPP Środa Śląska

REKLAMA