POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Malczyccy policjanci z wizytą w szkole podstawowej w ramach programu "Bezpieczeństwo to skarb"

Policjanci z wizytą w szkole podstawowej w Malczycach fot.: KPP Środa Śląska

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Malczycach przeprowadzili drugie na terenie gminy Malczyce, działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Malczycach.

Spotkanie odbyło się w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn. „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona już od najmłodszych lat niesie ze sobą wiele zalet, wręcz jest niezbędna. Dzieci, które otrzymają odpowiednią wiedzę na temat zachowania w ruchu drogowym, nie tylko będą mniej narażone na wypadki, ale dzięki zdobytej wiedzy w przyszłości już jako dorosłe osoby staną się ostrożnymi i uważnymi uczestnikami ruchu drogowego.


Fot. KPP Środa Śląska

W kolejnych działaniach informacyjno-edukacyjnych wzięli udział uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Malczycach, którzy pod okiem Kierownika Rewiru Dzielnicowych oraz dzielnicowych z Malczyc, zapoznawali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwego poruszania się po drodze, w tym drodze dla rowerów. Policjanci omówili zasady obowiązujące przy przechodzeniu przez przejazdy kolejowe oraz wybrane znaki drogowe. Mata z przejściem dla pieszych i torami kolejowymi, znaki drogowe oraz sygnalizator świetlny umożliwiły zobrazowanie rzeczywistości, z jaką nasi najmłodsi mogą się spotkać w życiu codziennym. Dzięki materiałom edukacyjnym, które zostały pozyskane w ramach programu, maluchy mogły sprawdzić nabytą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w praktyce.

Mamy nadzieję, że dzięki programowi zarówno ci starsi jak i ci młodsi będą jeszcze długo pielęgnować zapamiętaną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nabytej wiedzy za najmłodszych lat nigdy się nie zapomina - „BEZPIECZEŃSTWO TO SKARB”.


Fot. KPP Środa Śląska

KPP Środa Śląska

REKLAMA