POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju fot.: Gmina Udanin/FB

16 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach – klasy I-IV szkoły podstawowej i klasy V-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie w I grupie 40 i w II grupie 50 pytań testowych z jedną poprawną odpowiedzią. Czworo najlepszych uczniów (po dwóch z każdej grupy) będzie reprezentować Gminę Udanin w eliminacjach powiatowych. Do turnieju przystąpiło łącznie 19 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Udanin.

 
Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury eliminacji gminnych w składzie :
  • Bogdan Wilczak – Przewodniczący
  • Jan Plewa – Sekretarz
  • Marek Laszczowski – Członek
po dokonaniu oceny prac pisemnych, a następnie zadaniu dodatkowych pytań uczestnikom o identycznym wyniku, laureatami eliminacji gminnych zostali:
I grupa – klasa I-IV szkoły podstawowej:
I miejsce – Klara Noga kl. IV SP w Udaninie
II miejsce - Maria Kowalczyk kl. IV SP w Udaninie
III miejsce – Wiktoria Polowy kl. III SP w Ujeździe Górnym
II grupa – klasa V-VIII szkoły podstawowej:
I miejsce – Wiktor Stanisławczyk kl. VI SP w Udaninie
II miejsce - Bartosz Ziarnik kl. VIII SP w Ujeździe Górnym
III miejsce – Elena Kopeć kl. V SP w Udaninie
 
Wójt Gminy Udanin Pan Wojciech Płaziuk wspólnie z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Udaninie Panem Bogdanem Wilczakiem i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Udaninie Panią Joanną Dumicz pogratulowali zwyciężcom i wręczyli dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto każdy z uczestników otrzymał słodki upominek za udział w turnieju.
 
Gmina Udanin składa serdeczne podziękowanie druhom ochotnikom - Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Udaninie Panu Bogdanowi Wilczakowi i Prezesowi OSP w Jarosławiu Panu Markowi Laszczowskiemu - za przygotowanie pytań i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie Pani Joanny Dumicz oraz do pracowników Pani Moniki Cieślickiej, Pani Małgorzaty Micuły oraz Pana Marcina Filończyka za przygotowanie uczniów i pomoc w organizacji turnieju.

mpr

REKLAMA