POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

52-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym zatrzymany

Poszukiwani zatrzymani przez średzką policję fot.: KPP Środa Śląska

Wczoraj tj. 16 marca średzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu 4 osoby, które były poszukiwane przez sądy celem odbycia kar pozbawienia wolności.

Wśród nich był 52-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym! Zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu zakładu karnego lub aresztu śledczego.

W związku z akcja „POSZUKIWANY” mundurowi zatrzymali łącznie 4 osoby, które były poszukiwane przez Sądy celem odbycia kar pozbawienia wolności w tym mężczyzna poszukiwany listem gończym! Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu średzkiego, lubańskiego i legnickiego w wieku od 28 do 64 lat.
Pomimo wyznaczenia im terminu do stawienia się w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, nie stawiły się, a następnie ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Działania funkcjonariuszy skierowane na zatrzymywanie osób poszukiwanych realizowane są przez średzką jednostkę cyklicznie. Jedni mają możliwość uniknięcia pobytu w zakładzie penitencjarnym i uwolnienia się od kary po uiszczeniu wskazanej przez Sąd grzywny, inni po ustaleniu miejsca pobytu wracają na wolność. Jeszcze inni zostają doprowadzeni do zakładu karnego lub aresztu śledczego.

Prowadzone przez średzkich policjantów działania skierowane na zatrzymywanie osób poszukiwanych będą kontynuowane.

 

sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

REKLAMA