POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Sygnalizacja świetlna w Osieku w pełni uruchomiona

Sygnalizacja świetlna w Osieku fot.: Gmina Kostomłoty

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 2085D w Osieku bezpiecznie. Wybudowana  sygnalizacja świetlna, od 12 maja br.została w pełni uruchomiona.

Sygnalizacja  pozwoli uspokoić ruch na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Osiek, zapewni możliwość bezpiecznego przejścia pieszych przez drogę krajową i zmniejszy ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy pieszych przed korzystaniem z przejścia dla pieszych na pamięć.

Przy przejściach zamontowane są fotokomórki, które zarządzają ruchem na nim. Piszemy o tym, ponieważ mimo już działające sygnalizacji świetlnej jeden z mieszkańców Osieka, jak mówi z przyzwyczajenia wtargnął na jezdnię bardzo ruchliwej drogi na czerwonym świetle. Prosimy zatem o czujność i korzystanie z inwestycji zgodnie z jej przeznaczeniem.

Wójt Gminy Kostomłoty dziękuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  za realizację inwestycji, która znacznie poprawi komfort życia mieszkańców Osieka.

Sięgając wstecz do 13 kwietnia 2021 r kiedy to  Minister Infrastruktury podjął decyzję o realizacji zadania pn. Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 5 z drogą powiatową nr 2085D w miejscowości Osiek przekazujemy wyrazy wdzięczności Panu Pawłowi Hreniakowi - Posłowi na Sejm RP który od początku wspierał ją  i przekonywał o jej pilnej realizacji.

mpr

REKLAMA


REKLAMA