POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe miejscowości na trasie Średzkiej Komunikacji Publicznej

Podpisanie porozumienia fot.: Miasto i Gmina Środa Śląska / FB

Mieszkańcy czterech miejscowości z terenu gminy Malczyce zyskają dostęp do połączeń realizowanych przez Średzką Komunikację Publiczną.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy gminami Środa Śląska i Malczyce, do siatki połączeń włączone zostaną Chełm, Zawadka, Szymanów oraz Chomiąża.

Rozszerzenie oferty przewozowej ma zapewnić mieszkańcom wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do pracy, szkół, placówek usługowych oraz innych ważnych miejsc na terenie gminy Środa Śląska.

Porozumienie zostało podpisane przez burmistrz Środy Śląskiej Elżbietę Czarnotę oraz wójta gminy Malczyce Piotra Frankowskiego przy kontrasygnacie skarbników obu samorządów. Jak podkreślają przedstawiciele gmin, jest to efekt dobrej współpracy i wspólnych działań na rzecz poprawy dostępności transportu publicznego dla mieszkańców regionu.

mpr

REKLAMA