POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Burmistrz Elżbieta Czarnota z wotum zaufania i absolutorium za 2025 rok

Burmistrz Elżbieta Czarnota z wotum zaufania i absolutorium za 2025 rok fot.: UM Środa Śląska

Podczas sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej burmistrz Elżbieta Czarnota otrzymała wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok.

W obu głosowaniach radni byli jednomyślni, za udzieleniem poparcia głosowało wszystkich 15 obecnych radnych.

Decyzja Rady Miejskiej stanowi pozytywną ocenę działań podejmowanych przez samorząd w minionym roku. Zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium są ważnymi elementami oceny pracy władz wykonawczych gminy oraz realizacji przyjętych założeń budżetowych.

Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego, przyznane absolutorium i wotum zaufania są podsumowaniem pracy wykonanej w 2025 roku przez burmistrz, pracowników magistratu, jednostki organizacyjne oraz spółki gminne. To także wyraz uznania dla współpracy pomiędzy samorządem a Radą Miejską.

Władze gminy podziękowały radnym za współpracę, merytoryczne rozmowy i wspólne działania na rzecz mieszkańców. Jednocześnie zaznaczono, że uzyskane poparcie stanowi motywację do dalszej pracy.

Przed nami kolejne zadania, inwestycje i wyzwania. Dziękujemy za okazane zaufanie i działamy dalej na rzecz Gminy Środa Śląska - podsumowuje średzki magistrat.

echo

REKLAMA