POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

ZUK Miękinia rusza z budową kanalizacji sanitarnej w Lutyni

Rusza budową kanalizacji w Lutyni fot.: mpr

   

Przed nami kolejny ważny etap rozbudowy sieci kanalizacyjnej w gminie Miękinia. Rozpoczęły się prace w Lutyni, dzięki którym kolejni mieszkańcy zyskają możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury kanalizacyjnej.  

Roboty w aktualnym etapie prowadzone będą na ulicach: Kościelnej, Długiej, Kościuszki, Piastowskiej, Pionierów oraz Gałowskiej. Aktualnie rozpoczęły się one w ul. Gałowskiej, a w kolejnych etapach obejmą pozostałe odcinki. 

Zdajemy sobie sprawę, że tak duża inwestycja może wiązać się z czasowymi utrudnieniami w ruchu czy dojazdem do posesji. Dołożymy wszelkich starań, aby były one jak najmniej uciążliwe, dlatego już dziś dziękujemy Państwu za cierpliwość, wyrozumiałość i ostrożność w rejonie prowadzonych prac.

W ramach inwestycji w Lutyni powstanie 6,38 km sieci kanalizacji sanitarnej. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych INSBUD Sp. z o.o., a wartość podpisanej umowy wynosi 11 494 446,25 zł brutto.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, w części gminy Miękinia – II etap”, współfinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021–2027.

Wartość projektu: 149 091 396,94 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 84 848 762,48 zł

mpr

REKLAMA