Dolnośląskie Euro 2012 dla Środy Śląskiej

Sport fot.: sxc.hu

MLKS Polonia Środa Śląska jako reprezentacja Ukrainy II wygrała turniej piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego, czyli Dolnośląskie Euro 2012. W finałowym meczu pokonała Szkołę Podstawową nr 9 z Dzierżoniowa, przepraną za Danię II. W zawodach brały udział dzieci z roczników 2001 i młodsi.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany. Zadecydowała chyba dyspozycja dnia, bo indywidualności i umiejętności obu zespołów były porównywalne, choć wszyscy ocenili, że były na wysokim poziomie. W samej końcówce zawodnicy ze Środy Śląskiej przewyższyli piłkarzy z Dzierżoniowa i szczęśliwie udało im się wygrać – ocenił Marek Mazur, kierownik  reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Ogółem w Wielkim Finale przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu wzięły udział 32 najlepsze drużyny z województwa dolnośląskiego.

Drużyny prezentowały bardzo zróżnicowany poziom umiejętności, choć muszę powiedzieć, że my, jako wydział szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, jesteśmy bardzo zadowoleni. Do tego turnieju zatrudniliśmy sobie 18 trenerów, którzy byli zaangażowani do oceny oraz wyszukiwania najzdolniejszej młodzieży. Poprzez turniej finałowy została wyselekcjonowana pierwsza grupa w ilości 52 zawodników, która uzyska powołania na konsultacje reprezentacji. Następnie obejmiemy opieką około 30 osób. Ostatecznie do reprezentacji trafi 24 zawodników w wieku do 13 lat  – mówi Marek Mazur.

Tabela końcowa Dolnośląskiego Euro 2012:

1. miejsce: Ukraina II - MLKS Polonia Środa Śląska

2. miejsce: Dania II - SP 9 Dzierżoniów

3. miejsce: Ukraina I - WKS Śląsk Wrocław

4. miejsce: Włochy I - UKS Gryf Świdnica

Miejsca 5-8.: Dania I - MKP Wołów; Polska II - MKS Parasol Wrocław; Niemcy I - Orlik Kłodzko; Anglia II - BKS Bobrzanie Bolesławiec.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Dawidziak z SP9 Dzierżoniów. Za najlepszego bramkarza uznano Oskara Kwietnia z KS Polkowice. Tytuł króla strzelców Wielkiego Finału powędrował do Oliwiera Wyparta z WKS-u Śląska Wrocław, który w całym turnieju zdobył  9 bramek.