POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wiadomości

 • Wyprawka dla pierwszoklasisty. Na jaki wydatek się przygotować?

  2010-08-24 Środa Śląska

  Wyprawka dla pierwszoklasisty. Na jaki wydatek się przygotować?

  Nasze dziecko zakończyło w tym roku zerówkę i od września rozpocznie naukę w pierwszej klasie szkoły podsatwowej. Byliśmy co prawda świadomi sporych wydatków jakie nas czekają. Jednak lista podręczników i przyborów, w jakie powinno być wyposażone nasze dziecko, a...

  skomentuj

 • Czas na 12 kroków - rekrutacja trwa

  2010-08-23 Środa Śląska

  Czas na 12 kroków - rekrutacja trwa

  Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych "Umbrella" we współpracy z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa rekrutuje uczestników do projektu: "12 kroków do budowania kapitału finansowego organizacji".Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Rządowego...

  skomentuj

 • Pomóżmy ofiarom powodzi w Bogatyni

  2010-08-23 Ząbkowice/Kłodzko

  Pomóżmy ofiarom powodzi w Bogatyni

  Do końca sierpnia potrwa akcja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Związek Harcerstwa Polskiego chorągiew dolnośląska, a mająca na celu zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców Bogatyni i Zgorzelca.

  liczba komentarzy 1

 • Podziękowanie i prośba

  2010-08-19 Środa Śląska

  Podziękowanie i prośba

  PCK w Środzie Śl. 16 sierpnia 2010 roku wysłał transport z pomocą humanitarną dla powodzian, który został skierowany do poszkodowanej gminy Leśna.

  skomentuj

 • Kolejna "Kropelka życia"

  2010-08-18 Środa Śląska

  Kolejna "Kropelka życia"

  Wszystkim honorowym dawcom krwi przypominamy, iż krew można oddać raz w miesiącu w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. od 8.30 - 14.00.

  skomentuj

 • Spis Rolny 2010

  2010-08-16

  Spis Rolny 2010

  Główny Urząd Statystyczny przypomina, że w dniach 1 września - 31 października 2010 r. zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny, pierwszy po wejściu Polski do UE.

  skomentuj

 • W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  2010-08-16 Środa Śląska

  W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  Tak jak i w całym kraju również w naszym mieście uczczono wczoraj Święto Wojska Polskiego. Wśród uczestników obchodów nie zabrakło władz Powiatu Średzkiego.

  skomentuj

 • Pomoc powiatów dla Bogatyni

  2010-08-16 Ząbkowice/Kłodzko

  Pomoc powiatów dla Bogatyni

  Starostwa powiatowe z Ząbkowic oraz Kłodzka odpowiadając na apel Burmistrza Bogatyni Andrzeja Grzmielewicza o pomoc poszkodowanym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas katastrofalnej powodzi w dniu 7 sierpnia br. podjęli decyzję o udzieleniu bezzwrotnej pomocy rzeczowej...

  skomentuj

 • Bitwa o Twierdzę Kłodzką - inna niż zwykle

  2010-08-16 Kłodzko

  Bitwa o Twierdzę Kłodzką - inna niż zwykle

  Wybuchy i huk armat słyszanych na drugim końcu Kłodzka, walka do upadłego, zabici i ranni – tak w skrócie można opisać rekonstrukcję oblężenia twierdzy przez wojska napoleońskie, która miała miejsce u podnóża kłodzkiej fortyfikacji.

  liczba komentarzy 2

 • Zaatakował Cię pies - sprawdź, co w takiej sytuacji należy zrobić

  2010-08-13 Ząbkowice Śląskie

  Zaatakował Cię pies - sprawdź, co w takiej sytuacji należy zrobić

  Przypadki pogryzienia przez psa zdarzają się dość często. Nie należy lekceważyć nawet najmniejszej rany, bo nigdy nie wiadomo, czy zwierzak jest zdrowy. Wścieklizna jest naprawdę bardzo groźną chorobą zakaźną, a do tego śmiertelną.

  skomentuj

 • Uwaga na gwałtowne burze

  2010-08-13 Kłodzko/Ząbkowice Śląskie

  Uwaga na gwałtowne burze

  Meteorolodzy ostrzegają przed burzami na Dolnym Śląsku. Opady deszczów mogą spowodować przekroczenie stanów ostrzegawczych w lokalnych rzekach.

  liczba komentarzy 7

 • Powiat Kłodzki w Expressie-Miejskim.pl

  2010-08-13 Region

  Powiat Kłodzki w Expressie-Miejskim.pl

  Minął rok naszej działalności na rynku ząbkowickim. Nie ukrywamy, że rozwijamy się tylko i wyłacznie dzięki Państwu. Dziś znowu przyszedł czas na zmiany. Mamy nadzieję, że na lepsze.

  skomentuj

 • W Kłodzku cofniemy się w czasie

  2010-08-12 Kłodzko

  W Kłodzku cofniemy się w czasie

  Już od dziś możemy przenieść się do okresu, kiedy Kłodzko stanowiło centrum kupiectwa w czasach, gdy przez miasto prowadził szlak bursztynowy.

  liczba komentarzy 14

 • Pomoc dla Bogatyni

  2010-08-11 Środa Śląska

  Pomoc dla Bogatyni

  Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej zwraca się z gorącą prośbą do instytucji, firm i mieszkańców naszej gminy i całego powiatu średzkiego z apelem: Bogatynia walczy ze skutkami żywiołu. Potrzebna jest pomoc!

  skomentuj

 • Od czwartku ruszają Dni Twierdzy Kłodzkiej

  2010-08-09 Kłodzko

  Od czwartku ruszają Dni Twierdzy Kłodzkiej

  Tegoroczne jubileuszowe Dni Twierdzy rozpoczną się już w czwartek, 12 sierpnia. Od godziny 16 na kłodzkim Rynku rozpocznie się barwna i taneczna prezentacja sztuki ludowej z całego świata.

  liczba komentarzy 3

REKLAMA