KS Rugby Wrocław na piątkę

Rugby fot.: jokonkoda - Fotolia.com

KS Rugby Wrocław zajął piąte miejsce w IX Finale Polskiej Ligi Rugby 7 rozgrywanym w minioną sobotę w Nowym Sączu. W trójmeczu wrocławianie pokonali najpierw Gentelmens RC Łódź 38:7, a następnie RC Miedziowych Lubin 29:0.

W fazie grupowej finału rozrywek sezonu 2011/2012 KS Rugby grał w grupie B, gdzie przyszło mu zmierzyć się z mistrzem Ekstraklasy AZS-em AWFiS Gdańsk oraz Miedziowymi Lubin. Oba spotkania wrocławscy rugbiści przegrali – z Gdańskiem zaledwie różnicą dwóch punktów, dosłownie jednego kopu na słupy - 12:14, a Lubinem 7:10.

Myślę, że zabrakło doświadczenia, skupienia i determinacji w wypełnianiu pewnych zadań na boisku – podkreśla Bartosz Ryś, prezes KS Rugby Wrocław.

Żółto-czarni zmobilizowali się w walce o 5 lokatę, pokonując w trójmeczu najpierw Gentelmens RC Łódź 38:7, a w decydującym starciu RC Miedziowych Lubin 29:0. W ubiegłorocznych rozgrywkach wrocławianie uplasowali się na 9 miejscu.

Mieliśmy znacznie większe oczekiwania, jeśli chodzi o nasz występ w tej imprezie. Po sezonie zasadniczym zajmowaliśmy drugie miejsce. Wystąpiliśmy w 9 turniejach i wiele z nich wygraliśmy – podkreśla Bartosz Ryś. I dodaje:  Jednak widać zasadniczy progres w stosunku do ubiegłego roku. Zawodnicy coraz bardziej profesjonalnie podchodzą do tego sportu. Ponadto wzmocniliśmy się zagranicznymi graczami oraz byłymi reprezentantami Polski, co również znajduje odzwierciedlenie w naszej grze.

Teraz zawodnicy będą mieli lekkie treningi powalające odetchnąć po ciężkim sezonie. Natomiast w każdy czwartek sierpnia żeńskie i męskie zespoły KS Rugby Wrocław będą rozgrywać mini turnieje w ramach Wrocławskiej Letniej Ligi Rugby.

Triumfatorem IX Finału Polskiej Ligi Rugby 7 został RC Orkan Sochaczew.