Bramki WKS-u warte 2 mln zł

sxc.hu fot.: sxc.hu

Po powrocie z Podgoricy, na piłkarzy WKS-u Śląska Wrocław czekała finansowa niespodzianka. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zadeklarował, że Mistrz Polski otrzyma od miasta bonus w postaci 2 mln zł netto.

Jak podkreślił prezydent stolicy Dolnego Śląska, pieniądze mają charakter wsparcia dla klubu, jak i są wydatkiem na promocję Wrocławia na arenie międzynarodowej.

Udział w Lidze Mistrzów to ogromny prestiż, ale także duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne, dlatego przeznaczymy te środki na bieżące wydatki klubu – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes WKS-u Śląska Wrocław.

Ponoć decyzja o przekazaniu WKS-owi 2 mln zł została podjęta niezależnie od wygranej wrocławskiego klubu w środowym meczu z mistrzem Czarnogóry.

Prezydent Wrocławia spotkał się również z Zygmuntem Solorzem, z którym rozmawiał na temat m.in. dalszego finansowania klubu.

Wstępnie mówi się także o kolejnych wzmocnieniach wrocławskiego zespołu. Wkrótce barw WKS-u mogą bronić Tomasz Jodłowiec i Wladimer Dwaliszwili.

Przypominamy, że w minioną środę piłkarze Śląska Wrocław pokonali w wyjazdowym spotkaniu Budućnost Podgoricę 2:0, w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Zwycięskie bramki dla Mistrza Polski zdobyli Rok Elsner w 19. Minucie oraz Sebastian Mila, po rzucie karnym w 49 minucie. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 25 lipca o godz. 20.45 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Wcześniej, bo 21-22 lipca, Mistrz Polski weźmie udział w towarzyskim turnieju Polish Masters, gdzie obok Śląska zagrają PSV Eindhoven, Athletic Bilbao oraz Benefica Lizbona.