„Wojskowi” gromią rywala na zakończenie obozu

sxc.hu fot.: sxc.hu

Koszykarze WKS-u Śląska Wrocław wracają z obozu przygotowawczego do nowego sezonu z kompletem trzech zwycięstw. Wczoraj w Kluczborku wrocławianie rozbili II- ligowca Hawajskie Koszule Żory 105:65. Pierwszy oficjalny mecz Śląska rozegrany zostanie we wtorek w Kątach Wrocławskich. Rywalem „Trójkolorowych” będzie PGE Turów Zgorzelec.

W trzecim towarzyskim spotkaniu we wrocławskiej ekipie zabrakło Marcina Fliegera, Pawła Kikowskiego oraz Przemysława Hajnszy. Pierwszy leczy uraz naciągnięcia mięśnia czworogłowego, „Kiko” nabawił się kontuzji szyi, natomiast Hajnsz skarży się na ból mięśnia dwugłowego.

- To niegroźne urazy, z którymi w meczu o ligowe punkty cała trójka pewnie wyszłaby na parkiet. Woleliśmy jednak dmuchać na zimne – tłumaczy Maciej Szlachtowicz, menadżer zespołu wrocławskiego.

Koszykarze Śląska od początku dominowali na parkiecie. W pierwszych minutach spotkania najlepiej spisywał się testowany Tomasz Prostak, który szybko uzbierał na swoim koncie 16 punktów, co przełożyło się na prowadzenie WKS-u 36:18.

Zespół z Żor, który przyjechał do Kluczborka za Albę Chorzów, mimo niepełnego składu, nie dał za wygraną i w drugiej oraz trzeciej kwarcie podjął równą walkę z 17-krotnym mistrzem Polski. Jednak w końcówce spotkania, podobnie jak w poprzednich dwóch sparingach z GTK Gliwice oraz Pogonią Prudnik, podopieczni Tomasza Janikowskiego oraz Jerzego Chudeusza zdominowali rywala. W ataku wyróżniali się Tomasz Ochońko (13 punktów) oraz Radosław Hyży (19 oczek).

Pierwszy sparing Śląska z udziałem publiczności odbędzie się we wtorek, 4 września, o godzinie 18.00 w hali GOKiS przy ul. Brzozowej 4 w Kątach Wrocławskich. Rywalem wrocławian będzie PGE Turów Zgorzelec. Bilety w cenie 5 złotych będzie można nabyć przed meczem.

WKS Śląsk Wrocław – HK BS Żory 105:65 (28:16, 28:23, 22:16, 27:10)

Punkty dla Śląska: Prostak 21, Hyży 19, Sulima 19, Ochońko 13, Diduszko 11, Mroczek-Truskowski 7, N. Kulon 6, Wnętrzak 5, M. Kulon 2, Bochenkiewicz 2.

Punkty dla HK BS: Kupczak 18, Ochodek 14, Białdyga 12, Torebko 9, Marczyk 8, Czek 4, Szczotka, Bogacz.