Wygrana i przegrana, czyli weekendowy bilans potyczek koszykarzy Śląska

sxc.hu fot.: sxc.hu

W sobotę koszykarze Śląska Wrocław tylko trzema punktami wygrali z AZS-em Politechniką Poznań (79:76). W niedzielę Wojskowi musieli uznać jednopunktową wyższość MKS-u Dąbrowy Górniczej (86:87). Oba mecze rozgrywane były w Kątach Wrocławskich.

Sobotni sparing z poznańskim zespołem obfitował w błędy. Podopieczni Tomasza Janikowskiego i Jerzego Chudeusza odnotowali 23 straty piłki, mieli tylko 42 proc. skuteczność w rzutach z gry, trafili jedynie 5 „trójek”. Ponadto Śląsk nie potrafił utrzymać wypracowanej na początku meczu przewagi, roztrwonił siedemnastopunktową przewagę z pierwszej połowy i wysoko przegrał ostatnią kwartę. Paweł Bochenkiewicz zakończył mecz z bilansem 2/6 w rzutach z gry, a Paweł Kikowski ledwie 1/7.

- Takie mecze po prostu się zdarzają. Kompletnie nie zrealizowaliśmy przedmeczowych założeń trenera i wiemy, że będziemy musieli wyciągnąć wnioski. Dobrze, że to jeszcze nie sezon zasadniczy – skomentował spotkanie Radosław Hyży.

Natomiast w niedzielę WKS podejmował MKS Dąbrowę Górniczą. W pierwszych dwóch kwartach dominował Śląsk (35:19, 17:16). Jednak „Trójkolorowi” nie zdołali utrzymać korzystnego dla siebie wyniku do końca. W drugiej połowie spotkania wrocławianie nie znaleźli sposobu na zatrzymanie przeciwnika, który aż siedmiokrotnie trafiał za trzy punkty. O wyniku meczu zadecydowała ostatnia, nieudana akcja WKS-u. Koszykarze Śląska przechwycili piłkę na 9 sekund
przed końcową syreną, lecz nie zdołali oddać rzutu, bo faul w ataku popełnił Łukasz Diduszko. Śląsk przegrał jednym punktem (86:87).

- Mimo porażki, wiem, że idziemy do przodu, bo zagraliśmy o wiele lepiej niż
w spotkaniu przeciwko AZS Politechnice Poznań – twierdzi Marcin Flieger. – Chwilami znowu było zbyt dużo szaleństwa, ale pamiętajmy, że to tylko sparingi. Jakbyśmy wszystko wysoko wygrywali, to też nie było dobrze, bo porażka w meczu o punkty mogłaby doprowadzić do konsternacji w zespole – dodaje rozgrywający Śląska.

WKS Śląsk Wrocław – AZS Politechnika Poznań 79:76 (23:15, 15:10, 25:25,
16:26)

Punkty dla Śląska: Mroczek-Truskowski 18, Ochońko 12, Kikowski, Flieger 10, Diduszko 8, Sulima 8, N. Kulon 4, Bochenkiewicz 4, Prostak 2, Hyży 2

Punkty dla AZS Politechnika: Stankiewicz 14, Sobkowiak 9, Szydłowski 9, Gacek 8, Hybiak 8, Tkacz 6, Rutkowski 5, Baszak 5, Ulchurski 3,  Rostarski 3, Dylik 2

WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 86:87 (35:19, 17:16, 15:30, 19:22)

Punkty dla Śląska: Flieger 21, Kikowski 21, Sulima 12, Mroczek-Truskowski 11, Diduszko 10, Ochońko 4, Hyży 4, Bochenkiewicz 3, N. Kulon, Prostak

Punkty dla MKS Dąbrowa: Grzegorzewski 20, Karolak 19, Zieliński 11, Wołoszyn 9, Marek Piechowicz 9, Maj 7, Zmarlak 7, Dziemba 3, Grochowski 2, Marcin Piechowicz, Wójcik